Menu
zavřít
  • Domů
  • Ortopedické lamelové matrace

Zpříjemníme Váš spánek i vstávání

Staráme se o Vaše pohodlí
už přes 30 let.

Chci spát zdravě a pohodlně

Matrace na míru
vašich zad

Každá z našich ortopedických lamelových matrací se skládá ze tří základních částí. Díky tomu jsme schopni vám vyrobit matraci na míru přesně podle vašich představ a potřeb.

Ortopedický lamelový rošt

Základem každé z našich matrací je ortopedický lamelový rošt složený z bukových lamel a tří podélných nosníků, které určují tvrdost matrací a rozdělují je do váhových kategorií do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstva

Na ortopedickém lamelovém roštu leží roznášecí vrstva (pěna), která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace. Vybírat můžete z nabídky několika roznášecích vrstev s různými vlastnostmi a zvolit si právě tu, která pro Vás bude nejpohodlnější.

Snímatelný potah

Celá matrace je „zabalena“ do snímatelného pratelného potahu. Potahy vyrábíme z různých tkanin a je jen na Vás, kterou variantu si vyberete. Pokud se Vám bude zdát matrace ušpiněná, jednoduše potah sundáte a vyperete v pračce.

Ortopedické lamelové matrace

Kolekce našich matrací

Matrace
SÁRA Basic

Výška matrace: 15 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Basic je základní matrací z naší nabídky. Jedná se o matraci s celkovou výškou 15 cm a roznášecí vrstvou ze studené PUR pěny. Díky svým vlastnostem je vhodná i pro děti.
U této matrace můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

Číst více
Cena od 9 990 Kč
Detail

Matrace SÁRA Basic je vhodná pro mladší, dospívající nebo štíhlé a vysoké spáče.

Matrace
SÁRA Klasik

Výška matrace: 17 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Klasik patří mezi jednu z našich nejoblíbenějších matrací. Celková výška této matrace je 17 cm.
Rádi vyrobíme matraci přesné délky a šířky na míru, stejně také partnerskou dvoumatraci podle individuálních potřeb každého z uživatelů.
U matrace SÁRA Klasik můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je i zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

 

Číst více
Cena od 13 370 Kč
Detail

Při spánku na matraci SÁRA Klasik se znatelně projeví efekt integrovaného ortopedického lamelového roštu. Máte-li problémy se zády nebo potřebujete zmírnit negativní vliv sedavého zaměstnání na své tělo, zvolte matraci SÁRA Klasik.

Matrace
SÁRA Komfort

Výška matrace: 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů.
SÁRA Komfort je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě roznášecí vrstvy v matraci SÁRA Komfort dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít Vaše tělo.

Číst více
Cena od 16 340 Kč
Detail

Chcete-li si dopřát pohodlnou a vysokou ortopedickou matraci, vyzkoušejte SÁRA Komfort. Poskytne příjemnou oporu Vašim kloubům i páteři při zachování správné ortopedické funkce. Kromě milovníků pohodlí tuto matraci ocení také starší osoby či osoby s bolestmi kloubů.

Matrace
SÁRA Spirit

Výška matrace: 17 cm nebo 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Nejnovější matrace z naší dílny, která je jako všechny naše matrace vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Novým prvkem matrace SÁRA Spirit je snadno snímatelný horní díl potahu - jednoduše jej pomocí zipu odepnete a samostatně vyperete. Díky tomu nemusíte složitě manipulovat s celou matrací.
Další výhodou těchto potahů jsou čtyři rukojeti umístěné na bocích matrace, které zajišťují snadnější manipulaci. Výjimečnost matrace SÁRA Spirit spočívá také v tom, že si můžete pomocí zipového mezikusu a podložky ERGOFLEX matraci zvýšit na 22 cm a přizpůsobit komfort a výšku matrace svým potřebám.

Číst více
Cena od 15 900 Kč
Detail

Jestliže si potrpíte na čisté a bezprašné prostředí, vsaďte na matraci SÁRA Spirit. Díky promyšlenému potahu bude její údržba hračkou. A jestliže po čase zjistíte, že byste raději usínali na vyšší matraci, jednoduše k té stávající připněte zipový mezikus s pěnou ERGOFLEX.

Matrace
SÁRA Boxspring

Výška matrace: 25 cm nebo 30 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Boxspring reaguje na světové trendy a požadavky zákazníků na vysokou matraci. Výška matrace SÁRA Boxspring je 25 cm nebo 30 cm, přičemž zůstaly zachovány všechny prvky a přednosti ortopedické lamelové matrace.
U matrace SÁRA Boxspring jsou zcela potlačeny veškeré houpavé a jiné efekty vedoucí k pocitu nestability matrace, který se u takto vysokých matrací často vyskytuje.
 Svrchní díl potahu je i zde snadno snímatelný. 

Číst více
Cena od 20 200 Kč
Detail

Tuto matraci doporučujeme všem uživatelům, kteří chtějí moderní matracový systém, který zaujme nejen svojí nadstandardní výškou, ale především kvalitním ortopedickým systémem pro dokonalou regeneraci těla během spánku.

Garance spokojenosti

101 nocí na vyzkoušení matrace

Zakládáme si na tom, aby váš spánek byl kvalitní a bez kompromisů! Víme, že zvyknout si na novou matraci chvíli trvá. A proto vám dáváme možnost si naše matrace vyzkoušet v pohodlí Vašeho domova až po dobu 101 nocí s garancí vrácení matrace ZDARMA.

…a je to jednoduché!

Na matraci doporučujeme spát minimálně 
14 dní, než si vaše tělo zvykne.


Děláme vše pro to, abychom matracím našli nový domov. 

  Sára
Basic
Sára
Klasik
Sára
Komfort
Sára
Spirit
Sára
Boxspring
Obvykle vhodné pro
Tvrdost
(povrchová měkkost)
tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá
Výška matrace 15 cm 17 cm 22 cm 17 cm 22 cm 25 cm 30 cm
Roznášecí vrstvy (pěny) PUR pěna 5 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm
  NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm
  EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm
Potahy Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna
Micro Active Micro Active Micro Active Morrison Morrison
Aloe Vera Aloe Vera Aloe Vera Synchronic Synchronic
      Hemp Hemp
  Cena od 9 990 Kč Koupit Cena od 13 370 Kč Koupit Cena od 16 340 Kč Koupit Cena od 15 900 Kč Koupit Cena od 19 530 Kč Koupit Cena od 20 200 Kč Koupit Cena od 23 840 Kč Koupit
Zobrazit detailní porovnání všech matrací
Vyrobeno pro Vás

Matraci Vám vyrobíme na míru

Díky velkému množství dostupných kombinací Vám můžeme vyrobit matraci či dvoumatraci na míru přesně podle Vašich požadavků a představ s individuálním nastavením pro každého uživatele.

Probouzejte se každé ráno jako znovuzrození

Bolí Vás záda? Pak je tu SÁRA!

Postel je jedním z nejúžasnějších vynálezů všech dob. Při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90 % svých fyzických a duševních sil. Na to, zda se ráno vzbudíte odpočatí a plní energie, má rozhodující vliv právě volba správné matrace.

Pro zdravý spánek a dokonalou relaxaci Vám nabízíme ortopedické lamelové matrace SÁRA Basic, SÁRA Klasik, SÁRA Komfort, SÁRA Spirit a SÁRA Boxspring.

Hlavní výhody našich matrací

Proč ortopedické lamelové
matrace od JELÍNKA?

 

Kvalita

Naše matrace vyrábíme pouze ze zdravotně nezávadných, vysoce kvalitních a certifikovaných materiálů, které mají dlouhou životnost.

 

Prodyšnost

Díky konstrukci lamelového roštu může matrace „dýchat“ a velmi dobře odvádět nežádoucí vlhkost. Prodyšné jsou také veškeré pěnové a potahové materiály. Díky vynikající prodyšnosti nevzniká v matraci prostředí vyhovující bakteriím, plísním a roztočům.

 

Správná podpora páteře

Ortopedický lamelový rošt zabudovaný v matraci se dokáže Vaší postavě ideálně přizpůsobit, čímž umožní Vašemu tělu potřebnou relaxaci. Správná poloha páteře sníží tlak na meziobratlové ploténky a zajistí jim potřebnou regeneraci.

 

Garance spokojenosti

Zakládáme si na tom, aby váš spánek byl kvalitní a bez kompromisů! Víme, že zvyknout si na novou matraci chvíli trvá. A proto vám dáváme možnost si naše matrace vyzkoušet v pohodlí Vašeho domova až po dobu 101 nocí s garancí vrácení matrace ZDARMA.

 

Dlouhá životnost matrace

Myslíme na Vás i na přírodu. Proto si dáváme záležet na výběru kvalitních materiálů s dlouhou životností. Kvalitní studené HR nebo latexové pěny, bukové lamely i veškeré potahy Vám budou sloužit při správné údržbě mnoho let.

 

Obnovitelné komponenty

Naše matrace jsou jako skládačka. Nejen že Vám ji vyrobíme na míru, ale jednotlivé komponenty navíc můžete kdykoliv vyměnit za nové a zvýšit tím životnost své matrace. Ta Vám pak bude sloužit po mnoho let.

1992

rok, kdy jsme začali
s výrobou matrací

200 000+

kusů vyrobených matrací

a ještě víc kombinací na míru

Potřebujete poradit?

Po - Pá: 800 - 1900, So - Ne: 1000 - 1800

Víme, že vybrat správnou matraci není vůbec nic jednoduchého. Pokud potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na naši poradkyni Renatu pomocí online chatu nebo navštivte jednu z našich podnikových prodejen.

Děláme radost lidem

Napsali jste nám

Novinky

Aktuálně z JELÍNEK

Archiv novinek
Blog

Píšeme pro Vás

05.
Bře. 2024

Světový den spánku

15. března 2024 Světový den spánku Kdy a proč se slaví? Každoročně poslední pátek před jarní rovnodenností slavíme Světový den spánku. Letošní připadá na 15. března. Cílem je upozornit na narůstající problémy s poruchami spánku a snížení dopadu zdravotních rizik na společnost prostřednictvím lepší prevence a kontroly. V minulosti nebyla otázka zdravého spánku tolik důležitá, […]

Dozvědět se více
Více z blogu