Menu
zavřít
  • Domů
  • Ortopedické lamelové matrace
Matrace SÁRA

Perfektní matrace. Pro každého.

Chci spát zdravě a pohodlně

Ortopedické lamelové matrace SÁRA®

Matrace
SÁRA Basic

Výška matrace: 15 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Basic je základní matrací z naší nabídky. Jedná se o matraci s celkovou výškou 15 cm a roznášecí vrstvou ze studené PUR pěny. Díky svým vlastnostem je vhodná i pro děti.
U této matrace můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

Číst více
Cena od 9 990 Kč
Detail

Matrace SÁRA Basic je vhodná pro mladší, dospívající nebo štíhlé a vysoké spáče.

Matrace
SÁRA Klasik

Výška matrace: 17 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Klasik patří mezi jednu z našich nejoblíbenějších matrací. Celková výška této matrace je 17 cm.
Rádi vyrobíme matraci přesné délky a šířky na míru, stejně také partnerskou dvoumatraci podle individuálních potřeb každého z uživatelů.
U matrace SÁRA Klasik můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je i zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

 

Číst více
Cena od 13 370 Kč
Detail

Máte-li problémy se zády nebo potřebujete zmírnit negativní vliv sedavého zaměstnání na své tělo, zvolte matraci SÁRA Klasik.

Matrace
SÁRA Komfort

Výška matrace: 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů.
SÁRA Komfort je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě roznášecí vrstvy v matraci SÁRA Komfort dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít Vaše tělo.

Číst více
Cena od 16 340 Kč
Detail

Chcete-li si dopřát pohodlnou a vysokou matraci, vyzkoušejte SÁRU Komfort. Ocení ji také starší osoby či osoby s bolestmi kloubů.

Matrace
SÁRA Spirit

Výška matrace: 17 cm nebo 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Nejnovější matrace z naší dílny, která je jako všechny naše matrace vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Novým prvkem matrace SÁRA Spirit je snadno snímatelný horní díl potahu - jednoduše jej pomocí zipu odepnete a samostatně vyperete. Díky tomu nemusíte složitě manipulovat s celou matrací.
Další výhodou těchto potahů jsou čtyři rukojeti umístěné na bocích matrace, které zajišťují snadnější manipulaci. Výjimečnost matrace SÁRA Spirit spočívá také v tom, že si můžete pomocí zipového mezikusu a podložky ERGOFLEX matraci zvýšit na 22 cm a přizpůsobit komfort a výšku matrace svým potřebám.

Číst více
Cena od 15 900 Kč
Detail

Univerzální matrace se snadnou údržbou a možností změny výšky matrace.

Matrace
SÁRA Boxspring

Výška matrace: 25 cm nebo 30 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Boxspring reaguje na světové trendy a požadavky zákazníků na vysokou matraci. Výška matrace SÁRA Boxspring je 25 cm nebo 30 cm, přičemž zůstaly zachovány všechny prvky a přednosti ortopedické lamelové matrace.
U matrace SÁRA Boxspring jsou zcela potlačeny veškeré houpavé a jiné efekty vedoucí k pocitu nestability matrace, který se u takto vysokých matrací často vyskytuje.
 Svrchní díl potahu je i zde snadno snímatelný. 

Číst více
Cena od 20 200 Kč
Detail

Moderní vysoká matrace pro snadné vstávání. Bez houpavých efektů a s integrovaným ortopedickým roštem.

Chcete se ráno probouzet odpočatí?

Tak dobře a kvalitně spěte!

Spánkem trávíme 1/3 života a jeho kvalita se promítá i do zbývajících dvou.

Na kvalitě spánku záleží

Nálada, energie, vzhled, duševní zdraví, regenerace svalů i nervové soustavy. To vše je spánkem ovlivněno. Kdo by se chtěl ráno cítit ztuhlý a rozlámaný?

Proto jsme vyvinuli řešení pro zdravý a pohodlný spánek!

Takže změním matraci a budu spát zdravě?

To slíbit nemůžeme. Správná matrace je ale zásadním předpokladem kvalitního spánku.

Naše řešení: Matrace SÁRA a polštář HUGO

Matrace SÁRA společně s anatomickým polštářem HUGO tvoří ideální kombinaci pro správnou podporu páteře během spánku. A nejen to. Ale pěkně popořadě..

Přečtěte si, proč v rodině Jelínků už nikoho nebolí záda

Když bratři Jelínkovi v listopadu 1989 cinkali klíčemi na Václaváku, najednou je napadlo: “Co kdybychom začali podnikat tak jako náš dědeček?”

V roce 1990 jsme se přestěhovali z Prahy do Valašského Meziříčí a obnovili rodinnou firmu, která tu dříve vyráběla nejuznávanější nábytek z masivu.

Bolí vás záda? Pak je tu SÁRA!

Krátce po rozjezdu jsme ale zjistili, že lidem nejvíce chybí řešení pro zdravý spánek a vydali se pro inspiraci na Západ. Mohli jsme tak v Česku a Slovensku jako první nabídnout to nejlepší, co bylo na trhu k dispozici.

Vznikla matrace SÁRA, která pomohla již více než 200 000 lidem zdravě a pohodlně spát.

Během následujících třiceti let jsme dávali dohromady poznatky ze zahraničí, doporučení lékařů a zkušenosti našich zákazníků.

Dnes tak dokážeme sestavit perfektní matraci úplně pro každého.

Dvě věci jsme však nikdy nezměnili.

  1. Naše matrace vždy šily české švadleny a dávali je dohromady čeští montážníci ve Valašském Meziříčí.
  2. Vždy jsme používali jenom ty nejkvalitnější certifikované materiály.

Jen díky tomu můžeme nabídnout opravdu kvalitní matraci, která je vyrobena na míru přímo pro vás.

No dobře. V čem ještě je matrace SÁRA tak unikátní?

Naše matrace jsou jako skládačka

Každá z našich ortopedických lamelových matrací se skládá ze tří základních částí. Každý komponent je vyměnitelný, takže lze jednoduše měnit konfiguraci či obnovovat životnost matrace.

Ortopedický lamelový rošt

Základem každé z našich matrací je ortopedický lamelový rošt složený z bukových lamel a tří podélných nosníků, které vyrábíme pro váhové kategorie do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstva

Na ortopedickém lamelovém roštu leží roznášecí vrstva (pěna), která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace. Vybírat můžete z nabídky několika roznášecích vrstev s různými vlastnostmi a zvolit si právě tu, která pro vás bude nejpohodlnější.

Snímatelný potah

Celá matrace je "zabalena" do snímatelného pratelného potahu. Potahy vyrábíme z různých tkanin a je jen na Vás, kterou variantu si vyberete.

Jedinečná přizpůsobitelnost

Padesátikilová modelka potřebuje jinou matraci než stokilový zápasník. Proto nabízíme matraci SÁRA ve čtyřech váhových kategoriích.

Jako lidé však nejsme odlišní pouze váhou. Někdo raději spí na boku, někdo na zádech, někdo se v noci více potí. Proto dokážeme i ostatní komponenty matrace přizpůsobit individuálním potřebám. 

A nejen to. Jednotlivé části matrace lze jednoduše vyměnit a tím ji přizpůsobovat vašemu tělu i v průběhu používání.

Maximální prodyšnost a hygiena

Lidské tělo přes noc vypotí až jeden litr potu, který se musí někam vstřebat. Pokud se vstřebávat nebude, budete se v noci přehřívat. A nejen to! V matraci se budou tvořit plísně, množit roztoči a bakterie. I kdyby jste nebyli alergici, tohle určitě nechcete.

Právě prodyšnost naší matrace jsme dotáhli k dokonalosti. Matrace SÁRA totiž dýchá. Ortopedický lamelový rošt, který tvoří jádro matrace je plný vzduchu. Při změnách spánkové polohy do sebe matrace pumpuje nový vzduch a tvoří tak suché a čisté prostředí napomáhající správné termoregulaci organismu.*

*matrace SÁRA funguje nejlépe položena na pevné prodyšné podložce jako je např. laťový rošt s mezerami mezi latěmi

Relaxace páteře i nervové soustavy

Ortopedický lamelový rošt dokáže dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze, správně jej podepřít, dokonale uvolnit a protáhnout. 
Při spánku v poloze na boku, zůstává osa páteře rovná, při ležení na zádech ve svém přirozeném, fyziologicky zakřiveném tvaru. Tím dochází k lepšímu prokrvení meziobratlových plotének a celkové relaxace nervové soustavy.

Dlouhá životnost a obnovitelné komponenty

Myslíme na vás i na přírodu. Proto si dáváme záležet na výběru kvalitních materiálů s dlouhou životností. Kvalitní studené HR nebo latexové pěny, bukové lamely i veškeré potahy vám budou sloužit mnoho let.

Nejen, že vám matraci vyrobíme na míru, jednotlivé komponenty navíc můžete kdykoliv vyměnit za nové a tím životnost své matrace ještě prodloužit.

Partnerská dvoumatrace

Rádi byste se v posteli přitulili a je Vám nepříjemná mezera mezi matracemi? SÁRA funguje perfektně i jako partnerská dvoumatrace!

Garance vrácení peněz

A co když mi matrace nesedne?

Zakládáme si na tom, aby váš spánek byl kvalitní a bez kompromisů! Víme, že zvyknout si na novou matraci chvíli trvá. A proto vám dáváme možnost si naše matrace vyzkoušet v pohodlí Vašeho domova až po dobu 101 nocí s garancí vrácení matrace ZDARMA.

To už mi stačí. Jak mám tedy postupovat při koupi matrace SÁRA?

Vyzkoušejte online průvodce výběrem matrace

Rychlý a chytrý rádce vám pomůže vybrat tu správnou konfiguraci matrace SÁRA přímo pro vás! Zohlední i váš rozpočet.

Zkuste si matraci SÁRA na vlastní záda!

Navštivte nás v našich matracových studiích, vyzkoušejte různé konfigurace a my Vám poskládáme matraci na míru podle Vašich potřeb a pocitů.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám, napište na WhatsApp nebo nám pošlete email. Rádi Vám poradíme i na online chatu vpravo dole. Případně si domluvte schůzku na konkrétní podnikové prodejně.

  Sára
Basic
Sára
Klasik
Sára
Komfort
Sára
Spirit
Sára
Boxspring
Obvykle vhodné pro
Tvrdost
(povrchová měkkost)
tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá
Výška matrace 15 cm 17 cm 22 cm 17 cm 22 cm 25 cm 30 cm
Roznášecí vrstvy (pěny) PUR pěna 5 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm
  NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm
  EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm
Potahy Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna
Micro Active Micro Active Micro Active Morrison Morrison
Aloe Vera Aloe Vera Aloe Vera Synchronic Synchronic
      Hemp Hemp
  Cena od 9 990 Kč Koupit Cena od 13 370 Kč Koupit Cena od 16 340 Kč Koupit Cena od 15 900 Kč Koupit Cena od 19 530 Kč Koupit Cena od 20 200 Kč Koupit Cena od 23 840 Kč Koupit
Zobrazit detailní porovnání všech matrací
Děláme radost lidem

Napsali jste nám

Víme, jaké materiály používáme

Certifikáty

Potřebujete poradit?

Po - Pá: 800 - 1900, So - Ne: 1000 - 1800

Víme, že vybrat správnou matraci není vůbec nic jednoduchého. Pokud potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na našeho poradce Lukáše. Nebo se zeptejte pomocí online chatu nebo navštivte jednu z našich podnikových prodejen.

Novinky

Aktuálně z JELÍNEK

Archiv novinek
Blog

Píšeme pro Vás

05.
Bře. 2024

Světový den spánku

15. března 2024 Světový den spánku Kdy a proč se slaví? Každoročně poslední pátek před jarní rovnodenností slavíme Světový den spánku. Letošní připadá na 15. března. Cílem je upozornit na narůstající problémy s poruchami spánku a snížení dopadu zdravotních rizik na společnost prostřednictvím lepší prevence a kontroly. V minulosti nebyla otázka zdravého spánku tolik důležitá, […]

Dozvědět se více
Více z blogu