Menu
zavřít
 • Domů
 • Nejčastější dotazy (FAQ)

Nejčastější dotazy (FAQ)

Nábytek

Jak dlouho trvá, než nábytek vyrobíte?

Nábytek se pro Vás snažíme vyrobit co nejrychleji, ale chceme naši práci dělat kvalitně a poctivá práce zabere nějaký čas. Termín dodání dle potvrzení objednávky, obvykle 6-10 týdnů. Na atypy je platný od odsouhlasení výrobní dokumentace a po úhradě zálohy.

Jaké jsou výhody nábytku z masivu oproti dýhovanému nábytku či nábytku z lamina?

Dřevo je přírodní materiál, který má svou duši a energii, kterou jsou lidé schopni přijímat. Největší výhodou však je, že nábytek z masivního dřeva je kvalitnější a má výrazně delší životnost a při správném zacházení Vám vydrží po generace.

Velkou výhodou je také daleko větší možnost oprav. Pokud dojde používáním k poškození (např. poškrábání) je možné poškozené místo přebrousit. U dýhovaného nábytku je tato možnost minimální, u lamina je oprava nemožná.

Jakou máte záruku na nábytek?

Naší práci věříme a proto poskytujeme na nábytek a matrace záruku 5 let. Je samozřejmě nutné se o nábytek dobře starat. Výjimku tvoří podélné nosníky v ortopedických matracích a elektrické součásti nábytku – na tyto věci se 5letá záruka nevztahuje. Více informací o zárukách naleznete na stránce naše kvalita.

Jsou materiály opravdu zdravotně nezávadné?

Ano, nemusíte se ničeho bát. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné, máme k nim certifikáty nebo technické listy a potvrzení z akreditovaných zkušeben o zdravotní nezávadnosti. Jejich kvalita je pravidelně prověřována v akreditovaných zkušebnách. Více o certifikátech.

Jak dlouho nábytek vydrží?

Náš nábytek Vám vydrží po generace a za to ručíme svým jménem. Vybíráme z kvalitních materiálů a stojíme si za precizním zpracováním. Samozřejmě je důležité se správně o nábytek starat, protože dřevo je přírodní materiál. Pokud umístíte nábytek do nežádoucího, např. vlhkého prostředí, dřevo může začít pracovat a kroutit se. Také nedoporučujeme mít nábytek vystavený na přímém slunečním záření, aby nedocházelo k výrazné změně barvy.

Jaký je rozdíl mezi dubem a bukem?

Obě dřeviny jsou tvrdé, velice kvalitní pro výrobu nábytku. DUB je tmavší, má výraznější kresbu dřeva. BUK je dřevo světlejší, pružnější a proto ho využíváme také pro výrobu ohýbaného nábytku.

Dopravíte nám nábytek až do bytu? Kolik to stojí?

Nábytek Vám můžeme samozřejmě dopravit naší vlastní dopravou po celé ČR a SR nebo také přes smluvního dopravce TOPTRANS nebo DPD. Pokud si zvolíte naši dopravu JELÍNEK, účtujeme 2 % z ceny objednávky při vzdálenosti do 100 km (min. cena dovozu je 290,- Kč) z Valašského Meziříčí a 3 % z ceny objednávky při vzdálenosti nad 100 km (min. cena dovozu je 290,- Kč). 

Doprava TOPTRANS je vhodná pro větší zásilky zejména pro matrace, komponenty a doplňky díky rychlým dodacím lhůtám (3-7 dní pro standardní matrace a doplňky). Řidič zboží vyloží za první zamykatelné dveře. Cena je vypočítána na základě Vaší dodací adresy (PSČ) a přepravní hmotnosti celé objednávky. V případě dobírky je u řidiče možná pouze platba v hotovosti.

Doprava DPD je vhodná pro menší zásilky ( komponenty, chrániče, potahy, atd.). Cena za dopravu je od 200 Kč podle zásilky. Doba dodání je do jednoho týdne. Cena dopravy TOPTRANS závisí na hmotnosti výrobků a vzdálenosti – je vždy vypočítána na konkrétní zakázku.

Smontujete nám nábytek? Kolik montáž stojí?

Montáž Vám samozřejmě zajistíme. Naši odborní technici Vám nábytek do bytu mohou na Vaše přání vynést a smontovat. Za montáž s vynáškou do bytu účtujeme 3 % z ceny objednávky před slevou.

Chtěl bych si později k posteli koupit komody a skříně. Budete nábytek i nadále vyrábět?

Na trhu jsme již řadu let a nemáme problém vyrobit skřín, komodu či jiný doplněk k Vaší stávající ložnici, i když jste ji třeba nakoupili již před několika lety. Vzhledem k tomu, že je dřevo přírodní materiál, počítejte s tím, že masivní dřevo vlivem světla a tepla lehce změní svou barvu. Nově vyrobený nábytek časem získá stejný odstín.

Mám si vybrat raději olej nebo moření?

Obě povrchové úpravy jsou kvalitní a každá má svou výhodu. Olej více zvýrazní přírodní kresbu dřeva a je v současné době oblíbenější než lakované moření. Pokud nábytek poškodíte, jednoduše dřevo obrousíte, vetřete přírodní nebo pigmentovaný olej a nepoznáte, že došlo k poškození. Povrchová úprava lakem je praktičtější na údržbu, lak povrch dřeva zpevní a nábytek je tak odolnější před poškozením. Lakovaný povrch se oproti povrchu olejovanému více leskne. Pokud je lakovaný nábytek poškozen, je oprava o něco složitější. V tomto případě doporučujeme svěřit kus nábytku do naší péče.

Máme doma zachovalé šatní skříně/jiný nábytek. Vyrobíte nám k nim postel ve stejném odstínu?

Určitě ano. Povrchovou úpravu nábytku si můžete vybrat v přírodním provedení – laku nebo oleji nebo masivní dřevo upravíme také mořením nebo olejováním v barevných odstínech ze základního vzorníku. Pokud máte specifické přání, neváhejte nám ho sdělit. Předejte nám nebo zašlete vzorek požadované barvy (např. část daného nábytku, vzorník barvy,…), my namícháme požadovanou povrchovou úpravu a zašleme Vám vzorek ke schválení. Jakmile vzorek schválíte, můžeme začít vyrábět.

Jak se udržuje olej nebo moření?

Dřevo je přírodní materiál a přirozeně olej absorbuje. Proto doporučujeme nejméně jednou za rok povrch nábytku oživit olejem ve spreji, určeným pro ošetření přírodního dřeva. Pro čištění nábytku s olejovou úpravou doporučujeme použít naši ošetřovací sadu.

Pro ošetření lakovaného nábytku doporučujeme pouze přetřít navlhčeným hadříkem.

Jak by měla být postel dlouhá, široká a vysoká?

Pohodlná postel má být v první řadě dostatečně velká. Ideální šířka postele je 90-100 cm. Pro pohodlné protažení bychom měli zvolit postel o 30-40 cm delší, než je naše postava. Je vhodné zamyslet se také nad výškou postele. Firma JELÍNEK nabízí vysokým zákazníkům a také seniorům, pro které je pohodlné vstávání a usedání na postel důležité, postele GABRIELA PLUS a MICHAELA PLUS. Výška po hranu bočnice je u těchto postelí 50 cm. Celkovou výšku pak může také ovlivnit výška roštu a výška matrace.

Vyrobíte nám k ložnici polici, stolek nebo jiný nábytek na míru?

Ano, jsme schopni pružně reagovat na Vaše atypické požadavky. Ve svém výrobním programu nabízíme i zhotovení atypických zakázek. V tomto případě potřebujeme výkresovou dokumentaci a poté pro Vás vytvoříme individuální kalkulaci. Stačí nás kontaktovat.

Bydlíme v podkroví. Upravíte nám skříň a hlavové čelo postele?

Ano, jsme schopni pružně reagovat i na tyto atypické požadavky. Neváhejte nás kontaktovat.

Matrace

Jak funguje garance vrácení matrace ZDARMA?
 1. Nakupte u nás ortopedickou lamelovou matraci SÁRA v libovolné konfiguraci.
 2. Spěte na matraci SÁRA alespoň dva týdny (chvíli trvá, než si tělo na novou matraci zvykne).
 3. Pokud vám matrace bude připadat příliš měkká, nebo tvrdá, můžete změnit její váhovou kategorii (výměnou podélných nosníků). Stačí nás kontaktovat na [email protected].
 4. Podélné nosníky můžete vyměnit bezplatně na našich podnikových prodejnách nebo vám je dopravíme za 290 Kč s DPH.
 5. Pokud byste cítili, že je po výměně podélných nosníků potřeba vyměnit roznášecí vrstvu, doplatíte jen případný rozdíl v ceně matrací (výměnou roznášecí vrstvy vám vznikne nový typ matrace). Roznášecí vrstvu můžete vyměnit bezplatně na našich podnikových prodejnách nebo nechat dovézt za 290 Kč s DPH.
 6. Výměna komponentů v matraci je jednoduchá a zvládnete ji provést sami podle videonávodů. Případnou návštěvu naším technikem lze objednat za 400 Kč s DPH + náklady na dopravu. Technik přijede v domluvený termín a zajistí výměnu komponentů a kontrolu matrace.
 7. Pokud stále nebudete spokojeni, můžete nám matraci vrátit do 101 dní od doručení. Matraci můžete bezplatně vrátit na našich podnikových prodejnách, nebo ji vyzvedneme u vás doma. Po kontrole matrace (zda není znečištěná nebo poškozená) vám vrátíme plnou částku mínus případné náklady na dopravu.
 8. Garance spokojenosti se nevztahuje na změnu potahu matrace.
 9. Garance spokojenosti a podmínky pro vrácení matrace nemají vliv na vaše zákonná práva.
Kde si mohu matraci vyzkoušet?

Matrace by Vám měla padnout jako sako a proto se snažíme o to, abyste si matrace mohli na co nejvíce místech vyzkoušet. Matrace si můžete vyzkoušet na našich podnikových prodejnách a u obchodních partnerů firmy JELÍNEK. Na všech našich podnikových prodejnách a u většiny certifikovaných partnerů (naleznete v detailu prodejny) si můžete vyzkoušet naprosto všechny varianty našich matrací SÁRA Klasik, SÁRA KomfortSÁRA SPIRIT, které jsou zákazníky nejoblíbenějšími matracemi.

Jak dlouho trvá, než matraci vyrobíte?

Běžně jsme schopni naše matrace vyrobit do 2 – 5 dnů. Pokud máte ale atypické přání, bude doba výroby delší. Přesný termín dodání Vám samozřejmě obratem sdělíme, většinou to bývá 2 až 3 týdny.

Jsou Vaše matrace opravdu kvalitní a zdravotně nezávadné?

Ano, nemusíte se bát. Pro výrobu našich matrací používáme certifikované zdravotně nezávadné materiály a kvalitu matrací pravidelně prověřujeme ve státní zkušebně. Materiály jsou zdravotně nezávadné a mají certifikát ÖKO-TEX STANDARD 100. Velké množství materiálů je testováno ve zkušebně ve Vídni a některé v akreditované zkušebně Mendelovy univerzity v Brně.

Certifikát ČESKÁ KVALITA NÁBYTEK prověřuje veškeré použité materiály u certifikovaného výrobku a vydává protokoly o zkoušce. Naše výrobky uspěly na výbornou jak po stránce použitých materiálů, ale i měřených vlastností.  

Matrace SÁRA obdržely certifikát ČESKÁ KVALITA NÁBYTEK. Matrace SÁRA také získala 6x ocenění CZECH MADE. Více o našich certifikátech.

Jak dlouho matrace vydrží / jakou má životnost?

Při každodenním používání vydrží matrace standardně 8-12 let. Výhodou ortopedických lamelových matrací z produkce firmy JELÍNEK je jednoduchá výměna všech komponentů, zejména nejvíce namáhaných podélných nosníků, takže po letech nemusíte kupovat novou matraci, ale stačí za rozumnou cenu vyměnit pouze opotřebované části.

Jaká je záruka na Vaše matrace?

Na všechny matrace poskytujeme nadstandardní záruku 5 let. Na roznášecí vrstvy je záruka 24 měsíců. Na dřevěné lamely v ortopedických matracích je doživotní záruka, pokud Vám lamela náhodou praskne.

Co se stane, když se matrace proleží?

Každý pěnový materiál se časem unaví a matrace se může proležet. U našich matrací ale můžete pružnost matrace obnovit díky vyměnitelným pružícím nosníkům. Snadno rozepnete potah matrace, vyjmete “unavené” pružící nosníky nebo roznášecí vrstvu a nahradíte je novými pěnami. Videonávody k obnově matrací máme zde. Stačí tedy vyměnit pouze opotřebované části a nemusíte kupovat novou matraci a starou vyhazovat. Šetříte tak nejen svou peněženku, ale i životní prostředí.

Zakoupená matrace je moc tvrdá/měkká, mohu ji vyměnit za jinou?

Pokud jste zvolili nevyhovující tuhost matrace, máte možnost vyměnit pružící nosníky za jinou váhovou kategorii. I po delším používání si jiné nosníky můžete zakoupit a změnit tak tuhost matrace. Stačí nás kontaktovat a sdělit Vaše přání.

Proč jsou Vaše lamelové matrace ortopedické?

Pružný lamelový rošt v matraci SÁRA citlivě kopíruje a podepírá kosterní stavbu těla. Pružení dokážeme přizpůsobit váze uživatele. Při spánku dochází k požadovanému uvolnění, přitom nedochází k příčnému prohnutí těla. Matraci s ortopedickým roštem doporučují svým pacientům ortopedové i další lékaři. Matraci SÁRA dodáváme také do sanatorií, kde se léčí pohybové ústrojí. Ortopedické lamelové matrace jsou ideálním řešením pro zdravý spánek!

Je možné prát potah matrace?

Ano. Prací potah je žádoucí, pokud chcete udržovat správnou hygienu matrace. Matrace vyrábíme ve více variantách potahů. Bavlněný potah – pratelnost do 90°C, MicroActive do 60°C a AloeVera také do 60°C, Morrison – pratelnost do 40°C, Synchronic – do 30 °C, Hemp – do 30 °C. 

Jak často mám prát potah?

Doporučujeme aspoň 1x ročně potah vyprat, abyste udržovali správnou hygienu matrace.

Je matrace vhodná pro alergiky?

Je vhodná především díky vhodně použitým prodyšným a zdravotně nezávadným materiálům a celé konstrukci matrace. V matraci je velké množství vzduchu a velmi snadno dochází k jeho výměně. Matrace tímpádem “dýchá” a nevytváří se tak nežádoucí vlhké prostředí pro bakterie, roztoče a plísně, což ocení nejen alergici. Matraci je také možné dokonale rozdělat vyluxovat. Navíc je možné prát všechny námi nabízené potahy, což je také nezbytné pro správnou hygienu matrace. V extémních případech je možné kromě lamel vyprat nebo vymáchat ve vodě v podstatě všechny díly matrace.

Můžete mi vyrobit matraci na míru?

Matraci jsme schopni vyrobit v téměř jakémkoliv požadovaném rozměru. Do atypických prostorů jsme schopni vyrobit matrace také se šikminou nebo zakulacením. Stačí nás kontaktovat a matraci vyrobíme podle Vašich představ.

Jsou matrace vhodné i pro děti?

Určitě. Je důležité, aby si i malé dítě dopřálo spánek na vzdušné matraci, vyrobené z kvalitních, zdravotně nezávadných materiálů. Vzhledem k tomu, že u dětí není dokončen růst a tím pádem také vývoj kosterní stavby těla, doporučují lékaři pro děti pevnější matraci. Často radíme rodičům, aby se při výběru matrace řídili danou genetikou. Pokud zakoupíte naši jakoukoliv ortopedickou lamelovou matraci, v dospělosti pak mohou uživatelé matrace obnovit pouze pružící komponenty a prodloužit tak životnost matrace nebo tím jednoduše změnit váhovou kategorii.

Při spánku se příliš potím. Jaká matrace je pro mne vhodná?

Doporučujeme Vám zvolit jakoukoliv  naši ortopedickou lamelovou matraci, nejlépe s extrémně prodyšnou roznášecí vrstvou (pěnou) CELLPUR. Komfortní PUR pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno TENCEL přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze snadno uvolňuje do okolního prostředí. Vzniká tak suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici nebo lidé, kteří se v noci více potí.

Jsem alergik, lékař mi doporučil BIO pěnu. Máte ji v nabídce?

Při výběru matrace tedy zvolte roznášecí vrstvu NAWAPUR. Je to přírodní, ekologická, prodyšná BIO pěna, jejíž složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známé jako ricínový olej. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti jako je pevnost, pružnost a elasticita.

Co když praskne lamela v ortopedické matraci?

Na dřevěné lamely v ortopedických matracích garantujeme celoživotní záruku. Lamely běžně nepraskají, ale občas můžeme přehlédnout např. menší suk a lamela může po čase prasknout. Stačí nám zavolat nebo napsat a my vám zdarma dodáme novou. 

Co když budeme na ortopedické lamelové matraci ležet dva?

Matraci určitě nepoškodíte pokud na ní bude sedět, ležet či relaxovat více osob. Ale ortopedický lamelový rošt umístěný uvnitř matrace se přizpůsobuje zatížení, citlivě kopíruje a podepírá křivky těla. Vzhledem k tomu, že každá osoba má jinou výšku, váhu a jiné křivky, je pro zdravý spánek ideální, aby na roštu spala jedna osoba.

Nabízíte k matracím také zdravotní polštáře?

Vzhledem k tomu, že žádná matrace se nepřízpůsobí tělu tak citlivě aby podepřela krční páteř, nabízáme pro zdravý spánek anatomicky tvarované krční polštáře. Polštář HUGO a HUGO LUX vyrábíme z líné pěny Termopur. Oba polštáře mají snímatelné prací potahy a výměnou jader rozdílné tuhosti je možné upravit i tvrdost polštáře. U polštáře HUGO LUX lze změnit také výšku polštáře.

V těhotenství jsem změnila váhu. Potřebuji novou matraci?

Spánkem na měkčí matraci si v těhotenství neublížíte. Pokud přeci jen budete potřebovat tvrdší matraci, můžete si zakoupit pouze pevnější podélné nosníky a pro období těhotenství matraci zpevníte.

Jak dlouho si budu na novou matraci zvykat?

Nelze obecně říci, jak dlouho si budete na matraci zvykat. To je individuální záležitost. Jsou zákazníci, kteří jsou z matrace nadšeni během prvního spánku na matraci. Pokud máte větší zdravotní obtíže, chce to někdy trpělivost a čas. Během spánku a převalování na matraci dochází nejen k žádoucímu svalovému uvolnění ale také k uvolnění kosterní stavby těla, především k uvolnění mezižeberních svalů a plotének. Při ranním vstávání pak tělo přirozeně reaguje tak, že vše co bylo protaženo a uvolněno se snaží vrátit zpět do původní byť špatné polohy. To někdy provází pocit rozlámanosti. Než se vše srovná jak je žádoucí, může to jedinec zpočátku vnímat nepříznivě. Překonat toto období se rozhodně vyplatí!

V čem se liší podélníky ZORA?

Podélníky ZORA byly vyvinuty pro zákazníky, kteří potřebují tuhost matrace individuálně nastavit v určité oblasti (např. boků nebo ramene). Do otvorů v pružících nosnících může uživatel vkládat nebo zpět vyjímat pěnové jádra různé tvrdosti, tím danou oblast vyztužíte nebo změkčíte. Kompletní sada jader všech tuhostí je součástí každého balení s podélníky ZORA.