Menu
zavřít

Náhradní komponenty do matrací

Každý jednotlivý komponent v našich ortopedických matracích SÁRA je vyměnitelný. Opotřebované části matrace můžete vyměnit a prodloužit tak životnost matrace nebo dodatečně změnit její konfiguraci (tvrdost, váhovou kategorii, výšku, druh potahu).

Náhradní komponenty

Jak obnovit životnost matrace

Naše matrace vytváříme tak, aby sloužily co nejdéle. Jednotlivé komponenty nejsou vzájemně slepené, a proto je můžete kdykoli jednoduše vyměnit, prodloužit životnost matrace a znovu tím dosáhnout maximálního pohodlí.

Naše matrace jsou jako skládačka

Každá z našich ortopedických lamelových matrací se skládá ze tří základních částí. Jednotlivé komponenty matrace lze snadno vyměnit a obnovit tak životnost matrace.

Ortopedický lamelový rošt

Základem každé z našich matrací je ortopedický lamelový rošt složený z bukových lamel a tří podélných nosníků, které určují tvrdost matrací a rozdělují je do váhových kategorií do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstva

Na ortopedickém lamelovém roštu leží roznášecí vrstva (pěna), která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace. Vybírat můžete z nabídky několika roznášecích vrstev s různými vlastnostmi a zvolit si právě tu, která pro Vás bude nejpohodlnější.

Snímatelný potah

Celá matrace je "zabalena" do snímatelného pratelného potahu. Potahy vyrábíme z různých tkanin a je jen na Vás, kterou variantu si vyberete.

Podélné nosníky

Podélné nosníky nesou hmotnost celé matrace i spící osoby. Z tohoto důvodu je doporučujeme měnit po 7-10 letech. Podélníky nabízíme ve váhových kategoriích do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstvy

Roznášecí vrstvy působením tepla, slunečního záření, potu a dalších vlivů degradují a mohou se stát působištěm roztočů a plísní. Proto je doporučujeme měnit nejlépe po 10 letech. V nabídce máme šest různých druhů roznášecích vrstev.

Potahy

Chrání jádro matrace a současně ji drží pohromadě. Z hygienických důvodů doporučujeme prát potahy alespoň 1x ročně. Doba, po kterou Vám bude sloužit, je čistě na Vašem uvážení.

Jak jednoduše měnit komponenty matrací

Videonávody

SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výměna podélných nosníků

Videonávod jak vyměnit podélné nosníky v ortopedických lamelových matracích SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Přejít do e-shopu
SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výměna potahu a roznášecí vrstvy

Videonávod jak vyměnit potah a roznášecí vrstvu u ortopedických lamelových matrací SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Přejít do e-shopu
SÁRA Spirit / Boxspring

Výměna komponentů

Videonávod jak vyměnit podélné nosníky, roznášecí vrstvu, zipový mezikus či potah v ortopedických lamelových matracích SÁRA Spirit/ Boxspring.

Přejít do e-shopu