Jak u nás vybrat správnou matraci?

Nevíte si rady s výběrem matrace? Přinášíme Vám několik tipů jak se orientovat v naší nabídce matrací.

Tipy pro zdravý spánek

Na co se zaměřit při výběru matrace? Zajímavé tipy jsme pro vás připravili v našem novém videu.

Pro dokonalou podporu páteře

1. Zvolíme správnou váhovou kategorii

Aby Vás matrace správně podepřela, je potřeba vybrat správnou váhovou kategorii. U nás můžete vybírat mezi 4 váhovými kategoriemi: do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg, nad 110 kg. Pokud máte hmotnost na hranici váhové kategorie (např. 80 kg), volte podle toho, zda máte raději tvrdší nebo měkčí matraci.

Naše roznášecí vrstvy podporují správný krevní oběh

2. Vybereme si, jak se chceme na matraci cítit

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází naše firma na zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu. V naší nabídce naleznete šest
druhů roznášecích vrstev různých vlastností. Roznášecí vrstva PUR pěna je součástí matrace SÁRA Basic. Ostatní roznášecí vrstvy jsou kombinovatelné s matracemi SÁRA Klasik / Komfort / Spirit / Boxspring.
Mezi měkké roznášecí vrstvy řadíme XDURA, NATURLATEX.
Středně měkké roznášecí vrstvy jsou EMBRACE, CELLPUR.
O něco tvrdší vrstvou je  NAWAPUR.
Mezi nejtvrdší vrstvu řadíme PUR PĚNU.

Naše roznášecí vrstvy podporují správný krevní oběh

2. Vybereme si, jak se chceme na matraci cítit

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází naše firma na zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu. V naší nabídce naleznete šest
druhů roznášecích vrstev různých vlastností. Roznášecí vrstva PUR pěna je součástí matrace SÁRA Basic. Ostatní roznášecí vrstvy jsou kombinovatelné s matracemi SÁRA Klasik / Komfort / Spirit / Boxspring.
Mezi měkké roznášecí vrstvy řadíme XDURA, NATURLATEX.
Středně měkké roznášecí vrstvy jsou EMBRACE, CELLPUR.
O něco tvrdší vrstvou je  NAWAPUR.
Mezi nejtvrdší vrstvu řadíme PUR PĚNU.

 

PUR pěna

 

výška pěny: 5 cm
povrchová měkkost: tvrdá
Tuhost matrace - tvrdá

Studená PUR pěna je velmi pevná, pružná a nadstandardně prodyšná roznášecí vrstva. Drobné nopky povrch matrace provzdušňují a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu vlhké prostředí. PUR pěna pro Vás bude ta pravá, jestliže preferujete tvrdou matraci, nebo potřebujete matraci pro děti.


TIP: Vhodná pro všechny, kteří mají rádi tvrdší matraci a chtějí zdravý spánek za dobrou cenu.

 

NAWAPUR

 

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: středně tvrdá/tvrdá
Tuhost matrace - středně tvrdá

Studená HR pěna s výbornou pevností a prodyšností. Patří mezi středně tvrdé nebo tvrdé roznášecí vrstvy dle otočení nopků. NAWAPUR velmi dobře rozloží bodový tlak zejména u jedinců s vyšší váhou a nižším vzrůstem. Tuto pěnu doporučujeme také osobám s širšími rameny.


TIP: NAWAPUR je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná i pro lidi s nadváhou.

 

CELLPUR

 

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: středně měkká

Komfortní prodyšná HR pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno TENCEL je z celulózy a přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou následně rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Tím vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici. Díky své elasticitě dokáže velmi jemně podepřít citlivé oblasti těla.


TIP: Ideální volba pro zákazníky, kteří se více potí nebo potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene.

 

XDURA

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: měkká
XDURA je unikátní pěna, která se už na první pohled liší od ostatních materiálů. Tento jedinečný materiál nepatří mezi HR (studené) pěny, standartní pěny ani mezi viskoelastické pěny. Jedná se o univerzální měkkou pěnu vhodnou pro Váš pohodlný spánek bez pocení či přehřívání. XDURA kombinuje všechny vlastnosti moderních pěn a svou kvalitu dokazuje výbornými výsledky testů všech testovaných vlastností.


TIP: XDURA je vhodná pro všechny, kdo preferují měkkou matraci při zachování správného podepření těla.

 

NATURLATEX

 

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost:  měkká

Pro výrobu této latexové pěny je použito 100% přírodní mléko brazilského kaučukovníku. Díky revoluční technologii TALALAY je zaručen 100% přírodní hypoalergenní materiál s vynikající prodyšností, výbornou pružností a dlouhou životností.


TIP: NATURLATEX je vhodný jak pro alergiky, tak pro všechny osoby, které preferují měkký elastický povrch s rovnoměrným podepřením těla.

 

EMBRACE

 

výška pěny: 5 + 2 cm
povrchová měkkost: středně měkká

EMBRACE patří do kategorie viskoelastických pěn s otevřenou strukturou latexových buněk, které reagují na teplotu těla i okolí. Revoluční technologie TALALAY je zárukou výborné prodyšnosti s vynikajícím termoregulačním účinkem. Díky antidekubitnímu účinku je vrstva je EMBRACE vhodná i pro dlouhodobě ležící osoby. Paměťovou pěnu EMBRACE 5 cm vždy dodáváme s 2 cm vrstvou TALALAY LATEX.


TIP: Paměťová pěna EMBRACE je to pravé pro všechny milovníky luxusu. Je výborně prodyšná a její antidekubitní účinky ocení každý, kdo z jakéhokoli důvodu tráví mnoho času v posteli.

Potahy jsou důležité pro ideální hygienu matrace

3. Zvolíme praktický a pohodlný potah

Naše ortopedické lamelové matrace nabízíme v několika různých potazích. Matrace SÁRA BasicSÁRA klasik a SÁRA komfort nabízíme v potazích z Bavlny, Micro Active a Aloe Vera. Pro matrace SÁRA SPIRIT máme na výběr také z několika druhů potahů, a to HempSynchronic a Morrison. Nově nabízíme matraci SÁRA SPIRIT i v potahu z bavlny.

Potahy pro matrace SÁRA Basic, SÁRA Klasik a SÁRA Komfort

 

BAVLNA

Je vyroben ze 100% bavlny. Vnitřní
náplň potahu je tvořena fixovaným
PES (termopojeným) rounem. Díky své
pratelnosti až na 90°C a svému složení je
potah vhodný pro alergiky a astmatiky.

Složení: 100% Bavlna


TIP: Bavlněný potah je pocitově chladivější.

 

MICRO ACTIVE

Skládá se ze tří vrstev, což zaručuje dobrý
odvod vlhkosti a dlouhou životnost.
Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu a vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a odpuzovat roztoče. Tyto vlastnosti vydrží až 30 vyprání potahu při teplotě 60°C.

Složení: 74% Polyester, 26% Viskóza


TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.

 

 

ALOE VERA

Obsahuje výtažek rostliny Aloe Vera, která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži. Aroma rostliny zbraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje nadstandardní absorpcí vlhkosti, čímž vytváří zdravé prostředí pro příjemný spánek.

Složení: 73% Polyester, 27% Lyocell


TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.

Potahy pro matrace SÁRA SPIRIT

 

HEMP – pro pohodlný a

 

klidný spánek

Potah HEMP s obsahem KONOPÍ si rychle oblíbíte. Vytváří prodyšný povrch a má příznivé účinky na pokožku. Látka s obsahem přírodních vláken je přirozeně antibakteriální. Dopřejte si pohodlný spánek díky blahodárnému působení na tělo.

Složení: 24,7 % organická bavlna – konopí, 75,3 % polyester


TIP: Hledáte-li to nejlepší pro svou
pokožku a klidný spánek, vyzkoušejte
potah HEMP.

 

MORRISON – přirozenost a

 

neuvěřitelná měkkost

Inovativní potah MORRISON se skládá ze směsi polyesteru, viskózy, modalu, konopí a lnu. Morrison je kvalitou, která odpovídá přírodním vláknům, extrémně jemné viskozitě a praktičnosti. Je také šetrná k životnímu prostředí.

Složení: 72 % Polyester, 19 % Viskóza, 7 % Modal, 1% len, 1% konopí


TIP: Patříte-li mezi milovníky luxusu, budete nadšeni estetikou a hedvábně jemným povrchem potahu MORRISON.

 

SYNCHRONIC – praktičnost

 

a extrémně jemná viskozita

Potah SYNCHRONIC je kvalitou, která odpovídá extrémně jemné viskozitě a praktičnosti díky jejímu složení. Vlákna potahu se skládají ze směsi lycry, polyesteru, polyvisconu dávají tkanině jedinečný vzhled.

Složení: 1,2 % Lycra, 89,8% Polyester, 9% Polyviscon


TIP: Jedinečný potah SYNCHRONIC Vás osloví nejen svými vlastnostmi, ale i unikátním designovým povrchem. Šestihrany mimo jiné působí lehce masážním efektem.

Využijte nadstandartních služeb

4. Další možnosti

Rozměry na míru

Obecně je doporučováno, ať je matrace aspoň o 20 cm delší než výška osoby, která bude na matraci spát. Za optimální šířku matrace je považováno 90 cm. Rádi Vám vyrobíme matraci s atypickými rozměry, ať Vám matrace co nejvíce vyhovuje.

Dvoumatrace

Rádi vyrobíme i dvoumatraci (celková šířka větší než 140 cm), která obsahuje dvě matrace v jednom společném potahu (na výběr pouze Bavlna, Aloe Vera, Micro Active). Jak na to? Jednoduše:

  • Objednejte dvě matrace, každou dle Vaší váhové kategorie a preference roznášecí vrstvy a do poznámky k objednávce poznačte, že chcete dvoumatraci v jednom potahu.
  • Všechny objednávky pečlivě kontrolujeme, v případě nesrovnalostí se na Vás obrátíme a pomůžeme Vám s výběrem té správné kombinace.
  • Dvoumatrace se musí převážet rozložená, proto doporučujeme dopravu naší společností i s odbornou montáží.

Další možností je objednat dvě samostatné matrace s chráničem přes celou plochu (př. 180 x 200 cm) pro zakrytí mezery mezi matracemi.

  • Tuto možnost doporučujeme, pokud máte jen malou pračku, do které by se potah z dvoumatrace nevešel.
  • Sejmutí samotného chrániče je také jednodušší, než svléknutí celého potahu.

Podélníky ZORA

Pokud potřebujete zvláštní podporu či změkčení v určité oblasti zad, doporučujeme Vám zónové podélníky ZORA, které si pomocí pěnových jader nastavíte v konkrétních oblastech matrace přesně podle svých potřeb.

Pro správné podepření krční páteře

5. Volba správného polštáře

Pro ideální polohu páteře nestačí pouze ortopedická matrace. Správná opora krční páteře sníží možné bolesti hlavy a šíje. Proto jsme pro Vás vyvinuli jedinečný anatomicky tvarovaný polštář HUGO z viskoelastické (paměťové) pěny. Umožní Vaší krční páteři a šíjovým svalům potřebnou relaxaci, a Vy se ráno po probuzení budete cítit svěží a odpočatí.

Polštáře HUGO vyrábíme v potazích ALOE VERA, SYNCHRONIC, MORRISON a HEMP. Jejich tvrdost si můžete nastavit pomocí vyměnitelných jader různé tuhosti, a přizpůsobit tak polštář svým potřebám. Pro osoby s velkými rameny doporučujeme variantu HUGO LUX.

Krásné sny!

6. Probouzejte se svěží a odpočatí

Záruky

Abyste mohli v klidu spát, poskytujeme Vám doživotní záruku na zlomení bukové lamely, 5letou záruku na celou matraci a 2letou záruku na podélné nosníky.

Jaká je životnost matrace?

Při pravidelném používání matrace standardně vydrží 8-12 let. Každodenním používáním se může materiál pružících podélníků unavit. Nové podélníky si můžete za přijatelnou cenu zakoupit, v matraci vyměnit a obnovit tím životnost matrace na dalších mnoho let. Nevyhazujte matraci – šetřete životní prostředí i svoji peněženku!

Vybrali jste nevyhovující matraci?

Může se stát, že člověk nevybere matraci na 100 % podle jeho představ. Zjistili jste v průběhu roku, že Vám přeci jen tvrdost matrace nevyhovuje? Nebojte, výměnu podélníků určujících tvrdost matrace garantujeme celý 1 rok od zakoupení zdarma.

Nevíte si rady? Obraťte se na nás.

Víme, že zorientovat se v nabízených materiálech a jejich kombinacích nemusí být snadné. Proto Vám rádi s výběrem matrace odborně poradíme a obsloužíme v síti podnikových a specializovaných prodejen po celé ČR a na Slovensku. Využít můžete i telefonické konzultace s našimi firemními specialisty.


Naše nabídka matrací a jejich srovnání

Matrace
SÁRA Basic

Celková výška: 15 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Basic je základní matrací z naší nabídky. Jedná se o matraci s celkovou výškou 15 cm a roznášecí vrstvou ze studené PUR pěny. Díky svým vlastnostem je vhodná i pro děti.U této matrace můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

Číst více
Cena od 8 970 Kč
Koupit

Matrace
SÁRA Klasik

Celková výška: 17 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Klasik patří mezi jednu z našich nejoblíbenějších matrací. Celková výška této matrace je 17 cm.Délku i šířku matrace vyrobíme na míru podle Vašich požadavků. Rádi pro Vás vyrobíme také partnerskou dvoumatraci podle individuálních potřeb každého z uživatelů.U matrace SÁRA Klasik můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je i zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

Číst více
Cena od 11 430 Kč
Koupit

Matrace
SÁRA Komfort

Celková výška: 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů.SÁRA Komfort je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě roznášecí vrstvy v matraci SÁRA Komfort dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít Vaše tělo.

Číst více
Cena od 13 970 Kč
Koupit

Matrace
SÁRA Spirit

Celková výška: 17 cm nebo 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Nejnovější matrace z naší dílny, která je jako všechny naše matrace vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Novým prvkem matrace SÁRA Spirit je snadno snímatelný horní díl potahu - jednoduše jej pomocí zipu odepnete a samostatně vyperete. Díky tomu nemusíte složitě manipulovat s celou matrací.Další výhodou těchto potahů jsou čtyři rukojeti umístěné na bocích matrace, které zajišťují snadnější manipulaci. Výjimečnost matrace SÁRA Spirit spočívá také v tom, že si můžete pomocí zipového mezikusu a podložky ERGOFLEX matraci zvýšit na 22 cm a přizpůsobit komfort a výšku matrace svým potřebám.

Číst více
Cena od 13 860 Kč
Koupit

Matrace
SÁRA Boxspring

Celková výška: 25 cm nebo 30 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Boxspring reaguje na světové trendy a požadavky zákazníků na vysokou matraci. Výška matrace SÁRA Boxspring je 25 cm nebo 30 cm, přičemž zůstaly zachovány všechny prvky a přednosti ortopedické lamelové matrace.U matrace SÁRA Boxspring jsou zcela potlačeny veškeré houpavé a jiné efekty vedoucí k pocitu nestability matrace, který se u takto vysokých matrací často vyskytuje.Matraci SÁRA Boxspring nelze použít na polohovací rošty.Matrace z kolekce SÁRA SPIRIT jsou vyrobeny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Jsou praktické pro své uživatele především díky snímatelnému hornímu pratelnému potahu.

Číst více
Cena od 17 720 Kč
Koupit
Přehledné srovnání matrací v jedné tabulce

Přejete si vědět více?

Přijďte se za námi podívat a vyzkoušet matrace na podnikových prodejnách:

Ostatní kontakty naleznete na kontakt.

Případně přes níže uvedený kontaktní formulář,  Rádi Vám s výběrem matrace poradíme.