Menu
zavřít
Ortopedické lamelové matrace

Jak si u nás vybrat
správnou matraci?

Ortopedickým matracím rozumíme, vyrábíme je více než 30 let.

Chci poradit
Probouzejte se každé ráno jako znovuzrození

Bolí Vás záda? Pak je tu SÁRA!

Postel je jedním z nejúžasnějších vynálezů všech dob. Při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90 % svých fyzických a duševních sil. Na to, zda se ráno vzbudíte odpočatí a plní energie, má rozhodující vliv právě volba správné matrace.

Pro zdravý spánek a dokonalou relaxaci Vám nabízíme ortopedické lamelové matrace SÁRA Basic, SÁRA Klasik, SÁRA Komfort, SÁRA Spirit a SÁRA Boxspring.

Velké množství kombinací

Naše matrace jsou jako skládačka

Každá z našich ortopedických lamelových matrací
se skládá ze tří základních částí. Díky tomu si ji můžete "poskládat" přesně podle svých potřeb.

Ortopedický lamelový rošt

Základem každé z našich matrací je ortopedický lamelový rošt složený z bukových lamel a tří podélných nosníků, které určují tvrdost matrací a rozdělují je do váhových kategorií do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstva

Na ortopedickém lamelovém roštu leží roznášecí vrstva (pěna), která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace. Vybírat můžete z nabídky několika roznášecích vrstev s různými vlastnostmi a zvolit si právě tu, která pro Vás bude nejpohodlnější.

Snímatelný potah

Celá matrace je "zabalena" do snímatelného pratelného potahu. Potahy vyrábíme z různých tkanin a je jen na Vás, kterou variantu si vyberete.

Ortopedické lamelové matrace

Kolekce našich matrací

Matrace
SÁRA Basic

Výška matrace: 15 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Basic je základní matrací z naší nabídky. Jedná se o matraci s celkovou výškou 15 cm a roznášecí vrstvou ze studené PUR pěny. Díky svým vlastnostem je vhodná i pro děti.
U této matrace můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

Číst více
Cena od 9 990 Kč
Detail

Matrace SÁRA Basic je vhodná pro mladší, dospívající nebo štíhlé a vysoké spáče.

Matrace
SÁRA Klasik

Výška matrace: 17 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Klasik patří mezi jednu z našich nejoblíbenějších matrací. Celková výška této matrace je 17 cm.
Rádi vyrobíme matraci přesné délky a šířky na míru, stejně také partnerskou dvoumatraci podle individuálních potřeb každého z uživatelů.
U matrace SÁRA Klasik můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je i zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

TIP: Při spánku na matraci SÁRA Klasik se znatelně projeví efekt integrovaného ortopedického lamelového roštu. Máte-li problémy se zády nebo potřebujete zmírnit negativní vliv sedavého zaměstnání na své tělo, zvolte matraci SÁRA Klasik.

Číst více
Cena od 13 370 Kč
Detail

Při spánku na matraci SÁRA Klasik se znatelně projeví efekt integrovaného ortopedického lamelového roštu. Máte-li problémy se zády nebo potřebujete zmírnit negativní vliv sedavého zaměstnání na své tělo, zvolte matraci SÁRA Klasik.

Matrace
SÁRA Komfort

Výška matrace: 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů.
 SÁRA Komfort je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě roznášecí vrstvy v matraci SÁRA Komfort dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít Vaše tělo.

Číst více
Cena od 16 340 Kč
Detail

Chcete-li si dopřát pohodlnou a vysokou ortopedickou matraci, vyzkoušejte SÁRA Komfort. Poskytne příjemnou oporu Vašim kloubům i páteři při zachování správné ortopedické funkce. Kromě mílovníků pohodlí tuto matraci ocení také starší osoby či osoby s bolestmi kloubů.

Matrace
SÁRA Spirit

Výška matrace: 17 cm nebo 22 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Nejnovější matrace z naší dílny, která je jako všechny naše matrace vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Novým prvkem matrace SÁRA Spirit je snadno snímatelný horní díl potahu - jednoduše jej pomocí zipu odepnete a samostatně vyperete. Díky tomu nemusíte složitě manipulovat s celou matrací.
 Další výhodou těchto potahů jsou čtyři rukojeti umístěné na bocích matrace, které zajišťují snadnější manipulaci. Výjimečnost matrace SÁRA Spirit spočívá také v tom, že si můžete pomocí zipového mezikusu a podložky ERGOFLEX matraci zvýšit na 22 cm a přizpůsobit komfort a výšku matrace svým potřebám.

Číst více
Cena od 15 900 Kč
Detail

Jestliže si potrpíte na čisté a bezprašné prostředí, vsaďte na matraci SÁRA Spirit. Díky promyšlenému potahu bude její údržba hračkou. A jestliže po čase zjistíte, že byste raději usínali na vyšší matraci, jednoduše k té stávající připněte zipový mezikus s pěnou ERGOFLEX.

Matrace
SÁRA Boxspring

Výška matrace: 25 cm nebo 30 cm
Váhové kategorie:
do 60kg 60 - 80kg 80 - 110kg nad 110kg

Matrace SÁRA Boxspring reaguje na světové trendy a požadavky zákazníků na vysokou matraci. Výška matrace SÁRA Boxspring je 25 cm nebo 30 cm, přičemž zůstaly zachovány všechny prvky a přednosti ortopedické lamelové matrace.
 U matrace SÁRA Boxspring jsou zcela potlačeny veškeré houpavé a jiné efekty vedoucí k pocitu nestability matrace, který se u takto vysokých matrací často vyskytuje.
 Svrchní díl potahu je i zde snadno snímatelný. 

Číst více
Cena od 20 200 Kč
Detail

Tuto matraci doporučujeme všem uživatelům, kteří chtějí moderní matracový systém, který zaujme nejen svojí nadstandardní výškou, ale především kvalitním ortopedickým systémem pro dokonalou regeneraci těla během spánku.

  Sára
Basic
Sára
Klasik
Sára
Komfort
Sára
Spirit
Sára
Boxspring
Obvykle vhodné pro
Tvrdost
(povrchová měkkost)
tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá měkká / střední / tvrdá měkká / střední / středně tvrdá
Výška matrace 15 cm 17 cm 22 cm 17 cm 22 cm 25 cm 30 cm
Roznášecí vrstvy (pěny) PUR pěna 5 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm CELLPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + CELLPUR 7 cm NAWAPUR 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NAWAPUR 7 cm
  XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm XDURA 7 cm ERGOFLEX 5 cm + XDURA 7 cm
  NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm NATURLATEX 7 cm ERGOFLEX 5 cm + NATURLATEX 7 cm
  EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm EMBRACE 7 cm ERGOFLEX 5 cm + EMBRACE 7 cm
Potahy Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna Bavlna
Micro Active Micro Active Micro Active Morrison Morrison
Aloe Vera Aloe Vera Aloe Vera Synchronic Synchronic
      Hemp Hemp
  Cena od 9 990 Kč Koupit Cena od 13 370 Kč Koupit Cena od 16 340 Kč Koupit Cena od 15 900 Kč Koupit Cena od 19 530 Kč Koupit Cena od 20 200 Kč Koupit Cena od 23 840 Kč Koupit
Zobrazit detailní porovnání všech matrací
Stále si nejste jisti s výběrem správné matrace?

Rádi Vám poradíme

Správná matrace by měla dokonale okopírovat Vaše tělo, přizpůsobit se jeho křivkám a pevně, ale zároveň citlivě Vás podepřít. Pro možnost osobní konzultace kontaktujte naše spánkové odborníky na našich showroomech.

Kontaktovat odborníka
Volba výšky matrace

1. Rozhodněte se,
jakou výšku matrace preferujete

Naše ortopedické lamelové matrace vyrábíme v pěti různých výškách.

 • Matrace SÁRA Basic - 15 cm
 • Matrace SÁRA Klasik - 17 cm
 • Matrace SÁRA Komfort - 22 cm
 • Matrace SÁRA Spirit - 17 nebo 22 cm
 • Matrace SÁRA Boxspring - 25 nebo 30 cm
Volba váhové kategorie

2. Zvolte svou
váhovou kategorii

Aby Vás matrace správně podepřela, je potřeba vybrat správnou váhovou kategorii. U nás můžete vybírat mezi 4 váhovými kategoriemi: Pokud máte hmotnost na hranici váhové kategorie (např. 80 kg), volte podle toho, zda máte raději tvrdší nebo měkčí matraci.

Volba potahu matrace

3. Vyberte si potah,
podle Vašich potřeb

Naše ortopedické lamelové matrace nabízíme v několika různých potazích. Matrace SÁRA Basic/ Klasik/ Komfort nabízíme v potazích z Bavlny, Micro Active a Aloe Vera. Pro matrace SÁRA Spirit/ Boxspring máme na výběr také z několika druhů potahů, a to HempSynchronic a Morrison. Nově nabízíme matraci SÁRA Spirit i v potahu z oblíbené Bavlny.

Nabídka potahů

Pro matrace SÁRA Basic/ Klasik/ Komfort

Potah

BAVLNA

Je vyroben ze 100% bavlny. Vnitřní náplň potahu je tvořena fixovaným PES (termopojeným) rounem. Díky své pratelnosti až na 90°C a svému složení je potah vhodný pro alergiky a astmatiky.

Složení: 100% Bavlna

tip
Bavlněný potah je pocitově chladivější.
Potah

MICRO ACTIVE

Skládá se ze tří vrstev, což zaručuje dobrý odvod vlhkosti a dlouhou životnost. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu a vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a odpuzovat roztoče. Tyto vlastnosti vydrží až 30 vyprání potahu při teplotě 60°C.

Složení: 74% Polyester, 26% Viskóza

tip Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Potah

ALOE VERA

Obsahuje výtažek rostliny Aloe Vera, která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži. Aroma rostliny zbraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje nadstandardní absorpcí vlhkosti, čímž vytváří zdravé prostředí pro příjemný spánek.

Složení: 73% Polyester, 27% Lyocell

tip Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Nabídka potahů

Pro matrace SÁRA Spirit/ Boxspring

Potah

BAVLNA

Je vyroben ze 100% bavlny. Vnitřní náplň potahu je tvořena fixovaným PES (termopojeným) rounem. Díky své pratelnosti až na 90°C a svému složení je potah vhodný pro alergiky a astmatiky.

Složení: 100% Bavlna


tip Bavlněný potah je pocitově chladivější.
Potah

MORRISON

Inovativní potah MORRISON se skládá ze směsi polyesteru, viskózy, modalu, konopí a lnu. Morrison je kvalitou, která odpovídá přírodním vláknům, extrémně jemné viskozitě a praktičnosti. Je také šetrná k životnímu prostředí.

Složení: 72 % Polyester, 19 % Viskóza, 7 % Modal, 1% len, 1% konopí

tip Patříte-li mezi milovníky luxusu, budete nadšeni estetikou a hedvábně jemným povrchem potahu MORRISON.
Potah

SYNCHRONIC

Potah SYNCHRONIC je kvalitou, která odpovídá extrémně jemné viskozitě a praktičnosti díky jejímu složení. Vlákna potahu se skládají ze směsi lycry, polyesteru, polyvisconu dávají tkanině jedinečný vzhled.

Složení: 1,2 % Lycra, 89,8% Polyester, 9% Polyviscon

tip Jedinečný potah SYNCHRONIC Vás osloví nejen svými vlastnostmi, ale i unikátním designovým povrchem. Šestihrany mimo jiné působí lehce masážním efektem.
Potah

HEMP

Potah HEMP s obsahem KONOPÍ si rychle oblíbíte. Vytváří prodyšný povrch a má příznivé účinky na pokožku. Látka s obsahem přírodních vláken je přirozeně antibakteriální. Dopřejte si pohodlný spánek díky blahodárnému působení na tělo.

Složení: 24,7 % organická bavlna – konopí, 75,3 % polyester

tip Hledáte-li to nejlepší pro svou pokožku a klidný spánek, vyzkoušejte potah HEMP.
Volba roznášecí vrstvy

4. Zvolte si roznášecí vrstvu
podle Vašich potřeb

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází naše firma na zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu. V naší nabídce naleznete šest druhů roznášecích vrstev různých vlastností. Roznášecí vrstva PUR pěna je součástí matrace SÁRA Basic. Ostatní roznášecí vrstvy jsou kombinovatelné s matracemi SÁRA Klasik / Komfort / Spirit / Boxspring.

Nabízíme tyto

Roznášecí vrstvy

Roznášecí vrstva

PUR PĚNA

 • Výška pěny: 5 cm 
 • Povrchová měkkost: tvrdá

Studená PUR pěna je velmi pevná, pružná a nadstandardně prodyšná roznášecí vrstva. Drobné nopky povrch matrace provzdušňují a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu vlhké prostředí. PUR pěna pro Vás bude ta pravá, jestliže preferujete tvrdou matraci, nebo potřebujete matraci pro děti.

tip Vhodná pro všechny, kteří mají rádi tvrdší matraci a chtějí zdravý spánek za dobrou cenu.
Roznášecí vrstva

NAWAPUR

 • Výška pěny: 7 cm
 • Povrchová měkkost: středně tvrdá/ tvrdá

Studená HR pěna s výbornou pevností a prodyšností. Patří mezi středně tvrdé nebo tvrdé roznášecí vrstvy dle otočení nopků. NAWAPUR velmi dobře rozloží bodový tlak zejména u jedinců s vyšší váhou a nižším vzrůstem. Tuto pěnu doporučujeme také osobám s širšími rameny.

tip NAWAPUR je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná i pro lidi s nadváhou.
Roznášecí vrstva

CELLPUR

 • Výška pěny: 7 cm
 • Povrchová měkkost: středně měkká

Komfortní prodyšná HR pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno TENCEL je z celulózy a přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou následně rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Tím vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici. Díky své elasticitě dokáže velmi jemně podepřít citlivé oblasti těla.

tip Ideální volba pro zákazníky, kteří se více potí nebo potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene.
Roznášecí vrstva

XDURA

 • Výška pěny: 7 cm
 • Povrchová měkkost: měkká

XDURA je unikátní pěna, která se už na první pohled liší od ostatních materiálů. Tento jedinečný materiál nepatří mezi HR (studené) pěny, standardní pěny ani mezi viskoelastické pěny. Jedná se o univerzální měkkou pěnu vhodnou pro Váš pohodlný spánek bez pocení či přehřívání. XDURA kombinuje všechny vlastnosti moderních pěn a svou kvalitu dokazuje výbornými výsledky testů všech testovaných vlastností.

tip XDURA je vhodná pro všechny, kdo preferují měkkou matraci při zachování správného podepření těla.
Roznášecí vrstva

NATURLATEX

 • Výška pěny: 7 cm
 • Povrchová měkkost:  měkká

Pro výrobu této latexové pěny je použito 100% přírodní mléko brazilského kaučukovníku. Díky revoluční technologii TALALAY je zaručen 100% přírodní hypoalergenní materiál s vynikající prodyšností, výbornou pružností a dlouhou životností.

tipNATURLATEX je vhodný jak pro alergiky, tak pro všechny osoby, které preferují měkký elastický povrch s rovnoměrným podepřením těla.
Roznášecí vrstva

EMBRACE

 • Výška pěny: 5+2 cm
 • Povrchová měkkost: středně měkká

EMBRACE patří do kategorie viskoelastických pěn s otevřenou strukturou latexových buněk, které reagují na teplotu těla i okolí. Revoluční technologie TALALAY je zárukou výborné prodyšnosti s vynikajícím termoregulačním účinkem. Díky antidekubitnímu účinku je vrstva EMBRACE vhodná i pro dlouhodobě ležící osoby. Paměťovou pěnu EMBRACE 5 cm vždy dodáváme s 2 cm vrstvou TALALAY LATEX.

tip Paměťová pěna EMBRACE je to pravé pro všechny milovníky luxusu. Je výborně prodyšná a její antidekubitní účinky ocení každý, kdo z jakéhokoli důvodu tráví mnoho času v posteli.
1/3

života strávíme spánkem

1992

rok, kdy jsme začali s výrobou matrací

413 364 m

pokud poskládáme všechny naše prodané matrace za sebe

42

bukových lamel v matraci 90 x 200 cm

Nadstandardní služby

Rozměry na míru

Obecně je doporučováno, aby byla matrace aspoň o 20 cm delší než výška osoby, která bude na matraci spát. Za optimální šířku matrace je považováno 90 cm. 
Díky velkému množství dostupných kombinací Vám můžeme vyrobit matraci či dvoumatraci na míru přesně podle Vašich požadavků a představ s individuálním nastavením pro každého uživatele.

Dvoumatrace na míru

Partnerské dvoumatrace

Rádi vyrobíme i dvoumatraci (celková šířka větší než 140 cm), která obsahuje dvě matrace v jednom společném potahu. Jak na to? 

 • Objednejte dvě matrace, každou dle Vaší váhové kategorie a preference roznášecí vrstvy a do poznámky k objednávce poznačte, že chcete dvoumatraci v jednom potahu.
 • Všechny objednávky pečlivě kontrolujeme, v případě nesrovnalostí se na Vás obrátíme a pomůžeme Vám s výběrem té správné kombinace.
 • Dvoumatrace se musí převážet rozložená, proto doporučujeme dopravu naší společností i s odbornou montáží.

Další možností je objednat dvě samostatné matrace s chráničem přes celou plochu (př. 180 x 200 cm) pro zakrytí mezery mezi matracemi. Tuto možnost doporučujeme, pokud máte jen malou pračku, do které by se potah z dvoumatrace nevešel. Sejmutí samotného chrániče je také jednodušší, než svléknutí celého potahu.

Přizpůsobení na míru

Podélníky ZORA

Pokud potřebujete zvláštní podporu či změkčení v určité oblasti zad, doporučujeme Vám zónové podélníky ZORA, které si pomocí pěnových jader nastavíte v konkrétních oblastech matrace přesně podle svých potřeb.

Podpora krční páteře

5. Volba správného polštáře

Pro ideální polohu páteře nestačí pouze ortopedická matrace. Správná opora krční páteře sníží možné bolesti hlavy a šíje. Proto jsme pro Vás vyvinuli jedinečný anatomicky tvarovaný polštář HUGO z viskoelastické (paměťové) pěny. Umožní Vaší krční páteři a šíjovým svalům potřebnou relaxaci, a Vy se ráno po probuzení budete cítit svěží a odpočatí.
Polštáře HUGO vyrábíme v potazích ALOE VERA, SYNCHRONIC, MORRISON a HEMP. Jejich tvrdost si můžete nastavit pomocí vyměnitelných jader různé tuhosti, a přizpůsobit tak polštář svým potřebám. Pro osoby s velkými rameny doporučujeme variantu HUGO LUX. Jako menší (cestovní) varianta Vám poslouží HUGO Happy.

Hlavní výhody

Proč naše ortopedické lamelové matrace?

Záruky

Abyste mohli v klidu spát, poskytujeme Vám doživotní záruku na zlomení bukové lamely, 5letou záruku na celou matraci a 2letou záruku na podélné nosníky.

Jaká je životnost matrace?

Při pravidelném používání matrace standardně vydrží 8-12 let. Každodenním používáním se může materiál pružících podélníků unavit. Nové podélníky si můžete za přijatelnou cenu zakoupit, v matraci vyměnit a obnovit tím životnost matrace na dalších mnoho let. Nevyhazujte matraci – šetřete životní prostředí i svoji peněženku!

Vybrali jste nevyhovující matraci?

Může se stát, že člověk nevybere matraci na 100 % podle jeho představ. Zjistili jste v průběhu roku, že Vám přeci jen tvrdost matrace nevyhovuje? Nebojte, výměnu podélníků určujících tvrdost matrace garantujeme celý 1 rok od zakoupení zdarma.

Nevíte si rady? Obraťte se na nás.

Víme, že zorientovat se v nabízených materiálech a jejich kombinacích nemusí být snadné. Proto Vám rádi s výběrem matrace odborně poradíme a obsloužíme v síti podnikových a specializovaných prodejen po celé ČR a na Slovensku. Využít můžete i telefonické konzultace s našimi firemními specialisty.

Ocenění a reference

Profesní odborná ocenění, která naše matrace získaly, nás velice těší. Co náš těší ještě víc, jsou spokojení zákazníci. Reference od Vás jsou reklamou k nezaplacení. Děkujeme!

Reference zákazníků naleznete na www.jelinek.eu/reference

Video návody k matracím

Nemůžete vybrat správnou matraci nebo si nevíte rady s výměnou jednotlivých náhradních komponentů ve Vaší matraci SÁRA Basic/ Klasik/ Komfort nebo SÁRA Spirit/ Boxspring? Podívejte se na naše videa, jak si jednoduše poradit s výběrem matrace či s výměnou komponentů.

Zastavte se u nás

Vyzkoušejte si naše
matrace přímo u nás

Navštivte nás na jednom z našich showroomů, kde si v matracovém studiu můžete vyzkoušet všechny naše matrace.

Potřebujete poradit?

Po - Pá: 800 - 1900, So - Ne: 1000 - 1800

Víme, že vybrat správnou matraci není vůbec nic jednoduchého. Pokud potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na naši poradkyni Hanku pomocí online chatu nebo navštivte jednu z našich podnikových prodejen.

Novinky

Aktuálně z JELÍNEK

Archiv novinek
Blog

Píšeme pro Vás

05.
Bře. 2024

Světový den spánku

15. března 2024 Světový den spánku Kdy a proč se slaví? Každoročně poslední pátek před jarní rovnodenností slavíme Světový den spánku. Letošní připadá na 15. března. Cílem je upozornit na narůstající problémy s poruchami spánku a snížení dopadu zdravotních rizik na společnost prostřednictvím lepší prevence a kontroly. V minulosti nebyla otázka zdravého spánku tolik důležitá, […]

Dozvědět se více
Více z blogu