Menu
zavřít
Poradíme Vám

Jak prodloužit životnost matrace

Zjistit více

Obnovitelnost matrací JELÍNEK

Naše matrace vytváříme tak, aby sloužily co nejdéle. Jednotlivé komponenty nejsou vzájemně slepené, a proto je můžete kdykoli jednoduše vyměnit, prodloužit životnost matrace a znovu tím dosáhnout maximálního pohodlí.

Naše matrace jsou jako skládačka

Každá z našich ortopedických lamelových matrací se skládá ze tří základních částí. Jednotlivé komponenty matrace lze snadno vyměnit a obnovit tak životnost matrace.

Ortopedický lamelový rošt

Základem každé z našich matrací je ortopedický lamelový rošt složený z bukových lamel a tří podélných nosníků, které určují tvrdost matrací a rozdělují je do váhových kategorií do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstva

Na ortopedickém lamelovém roštu leží roznášecí vrstva (pěna), která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace. Vybírat můžete z nabídky několika roznášecích vrstev s různými vlastnostmi a zvolit si právě tu, která pro Vás bude nejpohodlnější.

Snímatelný potah

Celá matrace je "zabalena" do snímatelného pratelného potahu. Potahy vyrábíme z různých tkanin a je jen na Vás, kterou variantu si vyberete.

Podélné nosníky

Podélné nosníky nesou hmotnost celé matrace i spící osoby. Z tohoto důvodu je doporučujeme měnit po 7-10 letech. Podélníky nabízíme ve váhových kategoriích do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášecí vrstvy

Roznášecí vrstvy působením tepla, slunečního záření, potu a dalších vlivů degradují a mohou se stát působištěm roztočů a plísní. Proto je doporučujeme měnit nejlépe po 10 letech. V nabídce máme šest různých druhů roznášecích vrstev.

Potahy

Chrání jádro matrace a současně ji drží pohromadě. Z hygienických důvodů doporučujeme prát potahy alespoň 1x ročně. Doba, po kterou Vám bude sloužit, je čistě na Vašem uvážení.

Jak jednoduše měnit komponenty matrací

Videonávody

SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výměna podélných nosníků

Videonávod jak vyměnit podélné nosníky v ortopedických lamelových matracích SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Přejít do e-shopu
SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výměna potahu a roznášecí vrstvy

Videonávod jak vyměnit potah a roznášecí vrstvu u ortopedických lamelových matrací SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Přejít do e-shopu
SÁRA Spirit / Boxspring

Výměna komponentů

Videonávod jak vyměnit podélné nosníky, roznášecí vrstvu, zipový mezikus či potah v ortopedických lamelových matracích SÁRA Spirit/ Boxspring.

Přejít do e-shopu
Jsme tu pro Vás

Ptáte se nás

Kdy se pustit do obnovy matrace?

Matraci doporučujeme vyměnit nebo obnovit po 7-10 letech používání. 

Zvládnu výměnu náhradních komponentů sám/a?

Určitě ano. Pro snadnější výměnu komponentů shlédněte naše videa, kde najdete zajímavé tipy a triky, jak si co nejsnadněji s výměnou poradit. Pokud se Vám přesto výměna nepodaří, neváhejte nás kontaktovat.

Stáhněte si

Rádi Vám poradíme

Napište nám

Potřebujete poradit?

Po - Pá: 800 - 1900, So - Ne: 1000 - 1800

Pokud potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na naši poradkyni Hanku pomocí online chatu nebo navštivte jednu z našich podnikových prodejen.