Menu
zavřít
Vyrábíme z masivního dřeva

Jak vyrábíme nábytek

Náš nábytek nevzniká jen tak, jedná se o souhrn funkčnosti a designu.

Nahlédněte jak...
Výběr materiálu

Jaké materiály používáme?

Dřevo je ušlechtilý přírodní materiál, ke kterému je potřeba přistupovat zodpovědně a ekologicky. Proto dbáme na výběr kvalitního materiálu a precizní zpracování, aby nábytek vydržel a dělal radost po generace. Každý výrobek z masivního dřeva je originál, který svou přírodní kresbou a vůní vnáší do interiéru uklidňující atmosféru.

První krok

Vysušení materiálu

Abychom mohli zaručit kvalitu vyráběného nábytku, nakupujeme vstupní surovinu od renomovaných dodavatelů. Dřeviny DUB a BUK pochází z českých a slovenských lesů. Dřevina ZIRBE je těžena v rakouských Alpách ve výšce nad 1600 m.

Aby byla zaručena rozměrová stabilita, je velmi důležité masivní dřevo dobře vysušit.

Rok na čerstvém vzduchu

Přirozené vysoušení na venkovním skladě napomáhá eliminovat nežádoucí pnutí ve dřevě. Během 1 roku na čerstvém vzduchu získáme požadovanou vlhkost materiálu 20-23 %.

Dosušení v sušárně

Pouze na vzduchu to ale nestačí. Hráně dřeva dosoušíme v sušárně na vlhkost 8-9 %, což je základní podmínka pro výrobu nábytku z masivního dřeva.

A jde se na pilu!

Vysušené hráně dřeva navezeme do přířezovny a můžeme se pustit do práce!Pevný a přírodní materiál

Na kvalitě
nám záleží

Každou hráň dřeva probereme, vybereme nejlepší kusy a poté vyřežeme vady dřeva jako jsou nežádoucí suky, běl nebo praskliny.
Možná budete překvapeni, ale pro Váš nábytek můžeme použít pouze 30-35 % z původního množství vstupního materiálu. Zbytek ekologicky spalujeme a vytápíme tak naši výrobní halu, případně přebytečné a nepoužitelné kusy prodáváme jako palivo. Ze zbytků také vyrábíme dekorační štípané panely.

Výchozí materiál

Lepení
spárovky

Na speciálních pilách vyřežeme latě, které pečlivě znovu probereme a slepíme na velkém lisu. Tím získáme tzv. spárovku, tedy základní materiál pro další opracování. Díky tomu, že vyrábíme spárovku ručně, můžeme zaručit, že vyřezané latě k sobě co nejvíce pasují i barevně.

Na řadě jsou stroje

Moderní technologie

Po hoblování a lepení pokračují masivní dílce (vlysy) a spárovky ke kalibrační brusce. Kalibrování na přesnou tloušťku je bezpodmínečně nutným předpokladem k dalšímu bezchybnému konstrukčnímu obrábění na moderních CNC strojích, na kterých se dílce nábytku tvarově frézují a vrtají. Následuje finální broušení na širokopásové brusce.

Jde se makat rukama

Ruční broušení &
moření, olejování

Tam kam se nedostane široký pás, tam nastupují šikovné a citlivé ruce našich brusiček. Precizním zabroušením všech ostrých hran, oblouků a prohlubní vynikne přirozená krása masivního dřeva ve všech detailech, které podtrhnou náš slogan, že „dotek ani pohled na náš nábytek nebolí“.
Dalším krokem je povrchová úprava dřeva. Povrch našeho nábytku upravujeme ekologickým bezbarvým lakem nebo přírodním „natur“ olejem. Napouštění olejem navazuje na tradice starých mistrů. Zákazník si může vybrat z různých odstínů moření nebo olejů dle našeho základního vzorníku. Odstíny je také možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka.

Jsme skoro ve finále

Montáž

Aby se zakázky mohly bezchybně expedovat musí být nábytkové dílce na správném místě, ve správný čas a v perfektní kvalitě. Místo, kde se toto děje, je montážní hala.
Po smontování nábytku je u každého kusu provedena výstupní kontrola jakosti. Nábytek balíme do pevných pětivrstvých kartonů případně do bublinkové a stretch fólie. 
Zabalený balík je opatřen nálepkou s názvem výrobku a takto připraven se těší na svého zákazníka.

A je to!

Doprava a montáž u zákazníků

Naše nejoblíbenější fáze je samozřejmě dodání nábytku našim zákazníkům. Máme vlastní auta i vlastní montážníky, kteří nábytek vynesou, smontují a uklidí po sobě. Užijte si pohodlí domova s novým nábytkem z masivu či ortopedickými matracemi a starosti nechte na nás. 

Náš tým, naše rodina

A kdo za tím vším stojí?

Navštívili nás z pořadu

Vyrobeno
v Česku

V roce 2017 jsme oslavili výročí 120 let od založení firmy. V rámci toho nás navštívila televize Stream s pořadem Vyrobeno v Česku.
Shlédněte i Vy náš příběh.

Zajímá Vás jak to u nás vypadá?

Přijeďte se podívat. Rádi Vám naši firmu a výrobu ukážeme.