Menu
zavřít
Inspirováno přírodou.

Ložnice TEDA

Zjistit více

Ve spojení s přírodou

Spojením tradičního truhlářského a čalounického řemesla vznikla nová ložnice TEDA.
Záměrem designérů bylo propojení masivního „divokého“ dřeva s příjemně měkkým materiálem. Tato kombinace dává posteli vysokou pevnost, zároveň ale působí velmi útulně a nabízí i praktickou možnost opěru o čalouněné čelo.

Vyrobeno Valašsku

Nábytek vyrábíme ve Valašském Meziříčí s tradicí od roku 1897.

Masivní dřevo

K výrobě používáme masivní dřevo z českých a slovenských lesů.

Moderní design

Při navrhování nových kolekcí spolupracujeme s designéry.

Kvalitní zpracování

Precizní zpracování nábytku do těch nejmenších detailů.

 

Dvě varianty čela

Vybírat můžete ze dvou výšek čela. Nízká varianta se skládá ze čtyř panelů ve dvou řadách, vyšší varianta pak z šesti panelů ve třech řadách. 

 

Komoda TEDA

Designovým doplňkem do ložnice je tří zásuvková komoda TEDA, která nabízí praktický úložný prostor.

 

Noční stolek

Elegantní noční stolek s kovovou úchytkou skvěle doplňuje design postele TEDA.

O nové kolekci

Jak vznikla TEDA?

V této kolekci je propojena přirozená krása dřeva s minimálním zásahem při vyřezávání přirozených barevných záběhů, které tvoří sama příroda.

V letokruzích stromu je zapsán jeho život, počasí v jednotlivých letech, ale především energie a jedinečnost přírody. Snahou designu je nic nevylepšovat a nečistit, chceme přinést krásu přírody takovou jaká je. Každý kus naší postele je originálem a sama příroda je naším partnerem a designovým spolutvůrcem.

Spoluautor kolekce TEDA David říká: „Už jako malý chlapec jsem obdivoval řemeslnou zdatnost svých předků. Vzpomínám na procházku po lese se svým dědou, který uměl ve stromech číst a také mi ukazoval ve tvarech větví praktické využití všech částí stromu. Větev, která byla křivá se nevyhodila, ale použila se na výrobu různého domácího nářadí. Právě hravá příroda byla dědovým spolutvůrcem.  Já jsem původním povoláním strojař a nějakou dobu jsem měl možnost pracovat jako umělecký kovář u zkušeného kovářského mistra v německém Kaiserslauternu. Dávat materiálu tvar a užitnou hodnotu mne vždy bavilo, ale dřevo…To mne od malička fascinovalo, jelikož je to živý materiál, který se snadno obrábí i tvaruje. Pokud vezmete dřevo do ruky tak vás hřeje, a především krásně voní. To je jedním z důvodů, proč jsem od studeného železa utekl již před 25 lety za vůní dřeva.“

Jsme si vědomi, že při tvorbě výrobků je důležitá jejich dobrá konstrukce a odborná znalost, proto se naše studio spojilo s předním konstruktérem Jakubem Mužíkem, který  je opravdový mistr ve svém oboru a dokáže krotit naše někdy i hodně odvážné kreace a nápady.  U konstrukce čalounů byl naší pravou rukou čalounický mistr Jaroslav Kresta, který se více než čtvrt století věnuje tomuto řemeslu, dodává David.“

„Pokud vezmete dřevo do ruky, tak vás hřeje a především krásně voní.“

Přírodní materiál

Masivní bočnice

Bočnice postele jsou zjemněny tenkou prořezávanou linkou, která citlivě rozdělí velkou plochu masivního dřeva. Kresba masivního jádrového jasanu či dubu rustiku dodává posteli "divoký" přírodní vzhled.

Čalouněné čelo

Barevné kombinace čela

 Jednoduchý a čistý design snadno odnímatelných čalouněných panelů hlavového čela dodává posteli unikátní vzhled, ale i praktické využití s možností různých barevných kombinací.

Čelo je zavěšeno na zdi a lze jej pověsit do Vámi zvolené výšky v závislosti na výšce Vaší matrace.

Špičkový materiál z českých lesů

Spoléháme se na kvalitu

Pro výrobu postele TEDA jsme zvolili dřeviny JASAN JÁDROVÝ, DUB RUSTIK, případně DUB. Pro první dvě dřeviny jsme se rozhodli z důvodu jejich "divokého" vzhledu. Právě divokost je typickým znakem této kolekce. 
Varianta DUB RUSTIK se vyznačuje svou nesourodostí. Suky a praskliny podtrhují přírodní charakter této dřeviny. JÁDROVÝ JASAN je přirozeně "strakatý" a díky tomu i velmi žádaný.

Barevné kombinace dle Vašich představ

Perfektní povrchová úprava

V souladu s přírodou je možné masivní dubové či jasanové dřevo povrchově upravit přírodním olejem HONEY nebo NATUR.

2021

vznik kolekce TEDA

40

mm masiv

JASAN

jádrový

DUB

rustik

Varianty

Varianty postele TEDA 

Postel TEDA Vám vyrobíme dle Vašeho přání v několika variantách a rozměrových řadách. Postel je možné objednat také ve variantě bez nočních stolků.

Úložný prostor

Pokud rádi využíváte Vaši ložnici k celodennímu lenošení a lůžkoviny nechcete mít na očích, objednejte si do postel TEDA také úložný prostor. Úložný prostor je u této postele vytvořen vložením dílu u hlavového čela, bočních dílů a dna ke zkosené podnoži. Dno úložného prostoru leží na zemi.

Vyšší čelo

Postel TEDA nabízíme také ve variantě s vyšším čelem. Čelo této postele je zavěšeno na zdi a lze jej pověsit do Vámi zvolené výšky, nejčastěji podle výšky Vaší matrace.

Ke stažení

Stáhněte si

01. 01. 2022

Ceník ložnice TEDA v Kč

Stáhnout

 

 

Objevte produkty

kolekce TEDA v našem e-shopu

Jsme Vám blízko

Kde se můžu na postel TEDA podívat

Jsme tu pro Vás

Ptáte se nás

Jak dlouho trvá, než ložnici vyrobíte?

Obvykle 8 týdnů od uzavření objednávky. Pro okamžité doručení ale máme vždy něco v našem Outletu.

Jak je to s dodáním a montáží?

Naši řidiči Vám náš nábytek rádi přivezou a v případě zájmu provedou na místě profesionální montáž.

Stáhněte si

Rádi Vám poradíme

Napište nám

Děláme radost lidem

Napsali nám

Michal S., Praha

"Můžeme s čistým svědomím doporučit"

"Vážený kolektive firmy Jelínek,

v pondělí jsme dostali objednaný nábytek pro kompletní vybavení ložnice. Vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele a z nového nábytku jsme doslova unešení. Máme z minulosti mnoho nepříliš dobrých zkušeností s českými firmami všeho druhu, proto nás velice potěšilo, že se konečně našla jedna, která očekávání nejen naplnila, ale i předčila. Velice děkujeme všem, kdo se na výrobě a celkovém servisu podíleli, odvedli poctivou práci. Ocenit musíme i dopravu a montáž. Oba montéři byli velice vstřícní, rychlí, pečliví a především dobře naladění, navzdory tomu, že museli vstávat velice časně a nosit velká břemena.

Nábytek od Vaší firmy je nejen velice vzhledný, ale i vysoce praktický a nádherně zpracovaný. Bude nás bez pochyby doprovázet již po celý život a v budoucnu jistě nebudeme váhat s objednáním dalšího vybavení. Rovněž Vás můžeme s čistým svědomím komukoli, kdo hledá kvalitu, doporučit."

Marta H., Modřice

"Slouží dodnes"

"Zhruba před 20 lety jsme si koupili vaši ložnici (postele a skříně), které nám v plné kvalitě slouží dodnes. O něco později další postele pro moje rodiče, letos jsme měnili matrace a jsme moc spokojení. Tím chci říct, že odvádíte skvělou práci na vysoké úrovni a držíte se na českém trhu tolik let. Děkuji vám za poctivé řemeslo a přeji pevné nervy do dalších let!"