Jak správně spát

01. Říjen 2019 Veletrhy a výstavy

Zdravý a kvalitní spánek je základem pro fyzickou i psychickou pohodu každého z nás. Ložnice, ve které se cítíme dobře..

Jak správně spát

Zdravý a kvalitní spánek je základem pro fyzickou i psychickou pohodu každého z nás. Ložnice, ve které se cítíme dobře – příjemné povlečení, osvětlení a zatemnění, tiché prostředí, kvalitní lůžko – je další podmínkou dobrého spánku. I přes dodržení všech těchto opatření se však spánek nemusí dostavit a začneme mít obtíže. 

 

Usínáme za déle než 30 minut, náš spánek je mělký, nedochází k jeho prohloubení potřebnému k regeneraci organismu. Často ale i časně se budíme a poté již nemůžeme usnout. Výsledkem je ranní nevyspalost, neodpočatost, pocity únavy a snížená výkonnost i během dne. To vše ovlivňuje kvalitu našeho života a má vztah hlavně k onemocněním srdce a cév, cukrovce 2. typu a psychickým chorobám. Mezi nejčastější onemocnění spánku patří nespavost a spánková apnoe (opakované zástavy dechu během spánku, spojené s hlasitým chrápáním). Dodržováním spánkové hygieny a vytvořením správných podmínek ke spánku můžeme mnohé ovlivnit a výrazně si tak zkvalitnit život.

„Základem kvalitního spánku je dodržování spánkové hygieny (tzv. spánkového desatera). Vytvoření správných podmínek pro dobrý spánek by mělo být samozřejmostí. Ty zahrnují hlavně pravidelný režim a dostatečné oddělení pracovní a soukromé části dne, tj. umění přepnout, ale také včas vypnout naše mobily a další zařízení.“

MUDr. Martin Pretl, CSc.

SPÁNEK

Věděli jste, že většina lidí stráví až třetinu svého života v posteli? Pokud si dopřejeme kvalitní a hluboký spánek, naše buňky regenerují rychleji, zpomaluje se proces stárnutí a organismus se udržuje ve formě. Kvalitní spánek je nezbytný pro naše zdraví a jeho nedostatek muže mít krátkodobý i dlouhodobý negativní dopad na naši psychickou i fyzickou pohodu. Kvalitní spánek je polovina zdraví!

SVĚTLO

Díky moderním technologiím, inteligentní osvětlení pracuje v souladu s biologickými hodinami člověka. Změna teploty bílého světla a eliminace modré složky spektra ve večerních hodinách nebo v průběhu noci. Během zimního období a nebo dlouhých večeru přijde vhod nepřímé osvětlení, které se do prostoru dostane odrazem od stropu. Inteligentní osvětlení muže nahradit budík a udělat vstávání o něco příjemnější. Samozřejmostí je možnost ovládání a nastavení vlastních režimu pomocí aplikace CASAMBI.

POSTEL

Postel je jedním z nejdůležitějších vynálezu všech dob. Při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90% svých fyzických a duševních sil. Splňte si svůj sen o úžasném prostředí pro Váš spánek a relaxaci. Kde jinde můžete načerpat tolik potřebnou energii do dalšího dne, než v ložnici z masivního dřeva. Věříme, že design a dokonalá propracovanost přírodního dřeva oslní i Vás.

MATRACE

Na to, zda se člověk vzbudí ráno čilý a odpočatý, má rozhodující vliv právě volba správné matrace. Naše ortopedické lamelové matrace z kolekce SÁRA SPIRIT jsou vyrobeny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálu. Jsou velmi komfortní díky správnému podepření těla při spánku a díky dokonalému odvádění tělesné vlhkosti. Tvrdost či měkkost matrace lze nastavit dle váhové kategorie uživatele i v průběhu používání matrace. >> ORTOPEDICKÉ LAMELOVÉ MATRACE <<

Nová matrace Sára Spirit

Je Váš spánek kvalitní?

Součástí spánkového desatera je také kvalitní postel a matrace, které musí splňovat:

Anatomicky správnou podporu těla – Matrace musí dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze, správně jej podepřít a uvolnit. V poloze na boku tak zůstává osa pátere rovná, při ležení na zádech ve svém přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru.

Dokonalou prodyšnost – Důležité je, aby matrace byla vyrobena z prodyšných materiálu, které zaručí dostatečnou výměnu vzduchu a svou konstrukcí poskytne prostor pro odvětrávání vlhkosti.

Na míru konkrétnímu uživateli – Na míru konkrétnímu uživateli a mírám uživatele, aby mohla optimálně reagovat na jeho tělesnou konstituci.

Hygienické faktory – Samozřejmostí jsou v dnešní době alergií snímatelné pratelné potahy, které je vhodné alespoň jednou za rok vyprat.

Podporu krční páteře – Anatomicky tvarovaný polštář citlivě podepře krční páter. I ta nejlepší matrace ztrácí svůj význam, pokud ulehnete na naducané polštáře.

Dostatečný prostor – Pohodlný spánek vyžaduje dostatečně velký lehací prostor. Délka lůžka by mela přesahovat výšku postavy minimálně o 20 centimetru. Ideální šíře jednolůžka je 90 centimetru (dvoulůžko min. 160 cm).

Přísun čerstvého vzduchu – Čerstvý vzduch podpoří relaxační účinky spánku. Jen ve větrané ložnici lze plnohodnotně odpočívat. Postel by také neměla být umístěna pod oknem (kde tzv. protahuje) ani v přímé blízkosti topného tělesa.

Péče, na které si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.