Menu
zavřít

Jak správně spát?

01. Říjen 2019 Veletrhy a výstavy

Zdravý a kvalitní spánek je základem pro fyzickou i psychickou pohodu každého z nás. Ložnice, ve které se cítíme dobře..

Jak správně spát?

Zdravý a kvalitní spánek

je základem pro fyzickou i psychickou pohodu každého z nás. Ložnice, ve které se cítíme dobře – příjemné povlečení, osvětlení a zatemnění, tiché prostředí, kvalitní lůžko – je další podmínkou dobrého spánku. I přes dodržení všech těchto opatření se však spánek nemusí dostavit a začneme mít obtíže.

Usínáme za déle než 30 minut, náš spánek je mělký, nedochází k jeho prohloubení potřebnému k regeneraci organismu. Často ale i časně se budíme a poté již nemůžeme usnout. Výsledkem je ranní nevyspalost, neodpočatost, pocity únavy a snížená výkonnost i během dne. To vše ovlivňuje kvalitu našeho života a má vztah hlavně k onemocněním srdce a cév, cukrovce 2. typu a psychickým chorobám. Mezi nejčastější onemocnění spánku patří nespavost a spánková apnoe (opakované zástavy dechu během spánku, spojené s hlasitým chrápáním). Dodržováním spánkové hygieny a vytvořením správných podmínek ke spánku můžeme mnohé ovlivnit a výrazně si tak zkvalitnit život.

„Základem kvalitního spánku je dodržování spánkové hygieny (tzv. spánkového desatera). Vytvoření správných podmínek pro dobrý spánek by mělo být samozřejmostí. Ty zahrnují hlavně pravidelný režim a dostatečné oddělení pracovní a soukromé části dne, tj. umění přepnout, ale také včas vypnout naše mobily a další zařízení.“

MUDr. Martin Pretl, CSc.

 

 

 

SPÁNEK

Věděli jste, že většina lidí stráví až třetinu svého života v posteli? Pokud si dopřejeme kvalitní a hluboký spánek, naše buňky regenerují rychleji, zpomaluje se proces stárnutí a organismus se udržuje ve formě. Kvalitní spánek je nezbytný pro naše zdraví a jeho nedostatek muže mít krátkodobý i dlouhodobý negativní dopad na naši psychickou i fyzickou pohodu. Kvalitní spánek je polovina zdraví!

 

SVĚTLO

Díky moderním technologiím, inteligentní osvětlení pracuje v souladu s biologickými hodinami člověka. Změna teploty bílého světla a eliminace modré složky spektra ve večerních hodinách nebo v průběhu noci. Během zimního období a nebo dlouhých večeru přijde vhod nepřímé osvětlení, které se do prostoru dostane odrazem od stropu. Inteligentní osvětlení muže nahradit budík a udělat vstávání o něco příjemnější. Samozřejmostí je možnost ovládání a nastavení vlastních režimu pomocí aplikace CASAMBI.

POSTEL

Postel je jedním z nejdůležitějších vynálezu všech dob. Při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90% svých fyzických a duševních sil. Splňte si svůj sen o úžasném prostředí pro Váš spánek a relaxaci. Kde jinde můžete načerpat tolik potřebnou energii do dalšího dne, než v ložnici z masivního dřeva. Věříme, že design a dokonalá propracovanost přírodního dřeva oslní i Vás.

MATRACE

Na to, zda se člověk vzbudí ráno čilý a odpočatý, má rozhodující vliv právě volba správné matrace. Naše ortopedické lamelové matrace z kolekce SÁRA SPIRIT jsou vyrobeny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálu. Jsou velmi komfortní díky správnému podepření těla při spánku a díky dokonalému odvádění tělesné vlhkosti. Tvrdost či měkkost matrace lze nastavit dle váhové kategorie uživatele i v průběhu používání matrace.

Je Váš spánek kvalitní?

Součástí spánkového desatera je také kvalitní postel a matrace, které musí splňovat:

Anatomicky správnou podporu těla 

Matrace musí dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze, správně jej podepřít a uvolnit. V poloze na boku tak zůstává osa pátere rovná, při ležení na zádech ve svém přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru.

Dokonalou prodyšnost 

Důležité je, aby matrace byla vyrobena z prodyšných materiálu, které zaručí dostatečnou výměnu vzduchu a svou konstrukcí poskytne prostor pro odvětrávání vlhkosti.

 

Hygienické faktory

Samozřejmostí jsou v dnešní době alergií snímatelné pratelné potahy, které je vhodné alespoň jednou za rok vyprat.

 

Na míru konkrétnímu uživateli 

Na míru konkrétnímu uživateli a mírám uživatele, aby mohla optimálně reagovat na jeho tělesnou konstituci.

 

Podporu krční páteře 

Anatomicky tvarovaný polštář citlivě podepře krční páteř. I ta nejlepší matrace ztrácí svůj význam, pokud ulehnete na naducané polštáře. 

 

Dostatečný prostor 

Pohodlný spánek vyžaduje dostatečně velký lehací prostor. Délka lůžka by mela přesahovat výšku postavy minimálně o 20 centimetru. Ideální šíře jednolůžka je 90 centimetru (dvoulůžko min. 160 cm).

 

Přísun čerstvého vzduchu 

Čerstvý vzduch podpoří relaxační účinky spánku. Jen ve větrané ložnici lze plnohodnotně odpočívat. Postel by také neměla být umístěna pod oknem (kde tzv. protahuje) ani v přímé blízkosti topného tělesa.

Nevíte si rady s výběrem matrace?

Kontaktujte některou z našich podnikových prodejen

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.