JELÍNEKMatraceOrtopedické matraceJak vybrat tu správnou

Jak u nás vybrat správnou matraci?

Nevíte si rady s výběrem matrace? Přinášíme Vám několik tipů jak se orientovat v naší nabídce matrací.

Tipy pro zdravý spánek

Na co se zaměřit při výběru matrace? Zajímavé tipy jsme pro vás připravili v našem novém videu.

Kolekce našich matrací

V současné době nabízíme několik různých variant ortopedických lamelových matrací. Vybírat můžete podle výšky matrace, roznášecích vrstev a potahů. Novinkou je SÁRA SPIRIT, která vychází z kvality původních ortopedických lamelových matrací, navíc je však oblečena do nového „kabátu“ a má několik praktických vychytávek. Její hlavní vlastnosti můžete vidět na těchto piktogramech:


Dvoumatrace

Rádi vyrobíme i dvoumatraci (celková šířka větší než 140 cm), která obsahuje dvě matrace v jednom společném potahu (na výběr pouze Bavlna, Aloe Vera, Micro Active). Jak na to? Jednoduše:

  • Objednejte dvě matrace, každou dle Vaší váhové kategorie a preference roznášecí vrstvy a do poznámky k objednávce poznačte, že chcete dvoumatraci v jednom potahu.
  • Všechny objednávky pečlivě kontrolujeme, v případě nesrovnalostí se na Vás obrátíme a pomůžeme Vám s výběrem té správné kombinace.
  • Dvoumatrace se musí převážet rozložená, proto doporučujeme dopravu naší společností i s odbornou montáží.

Další možností je objednat dvě samostatné matrace s chráničem přes celou plochu (př. 180 x 200 cm) pro zakrytí mezery mezi matracemi.

  • Tuto možnost doporučujeme, pokud máte jen malou pračku, do které by se potah z dvoumatrace nevešel.
  • Sejmutí samotného chrániče je také jednodušší, než svléknutí celého potahu.
HEMP-4

Matrace SÁRA SPIRIT

celková výška: 17 cm nebo 22 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Matrace z kolekce SÁRA SPIRIT jsou vyrobeny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Jsou praktické pro své uživatele především díky snímatelnému hornímu pratelnému potahu. Součástí matrace jsou čtyři rukojeti pro komfortní manipulaci. SÁRA Spirit je navržena pro jednoduché navýšení celkové výšky matrace ze 17 na 22 cm připnutím zipového proužku  a doplněním 5 cm ERGOFLEX pěny (modrá pěna).

Cena od 13 200 Kč

Sára_klasik_PUR pěna_microactive

Matrace SÁRA klasik

celková výška: 15 cm nebo 17 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Matraci SÁRA vyrábíme již přes 25 let. Je vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů, testována ve státních zkušebnách a získala 6x za sebou značku jakkosti CZECH MADE. Tvrdost této matrace lze nastavit dle hmotnosti uživatele. Ortopedický rošt je u matrace SÁRA klasik tvořen třemi 8×8 cm vysokými pružícími nosníky vyrobenými z vysoce kvalitní PUR pěny.

Cena od 8 460 Kč

SÁRA komfort_EMBRACE+ERGOFLEX, microactive

Matrace SÁRA komfort

celková výška: 20 cm nebo 22 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Zákazníci, kteří požadují více komfortní poležení nebo vyšší matraci, doporučíme matraci SÁRA komfort. Matrace SÁRA komfort je vhodná pro zákazníky, kteří požadují komfortní poležení nebo vyšší matraci. Konstrukčně je SÁRA klasik doplněna o další 5 cm vysokou vrstvu ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností.

Cena od 10 880 Kč

matrace_SARA_MAX

Matrace SÁRA MAX

celková výška: 20 cm nebo 22 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Matrace SÁRA MAX se liší od matrace SÁRA klasik svojí výškou. Podélné pružící nosníky měří 12×12 cm. Matrace je díky nim vyšší.
TIP: 
Vyšší matrace je vhodná pro ty, kteří preferují pevné, ale více elastické podepření těla. Vysoká matrace navozuje pocit většího pohodlí s dostatečnou pevností a lehce houpavým pocitem. Nízká matrace je pevnější a méně houpavá při pohybu.

Cena od 10 640 Kč

matrace_ZORA

Matrace ZORA

celková výška: 15 cm nebo 17 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Zónová matrace ZORA byla vyvinuta pro zákazníky, kteří si chtějí nebo potřebují tuhost matrace individuálně nastavit. Základem matrace je stejně jako u matrace SÁRA ortopedický lamelový rošt s třemi pružícími podélníky a velkým množstvím lamel.
Zásadní rozdíl je v možnosti regulovat tuhost pružení v libovolných částech – zónách matrace. Do otvorů v nosnících je možno vkládat nebo zpět vyjímat jádra z PUR pěny různé tvrdosti a tím nastavit odlišné pružení v požadovaných oblastech, případně změnit pružení celé matrace. Kompletní sada jader je součástí každé matrace ZORA.
TIP: Pro správnou funkci všech ortopedických lamelových matrací je důležité, aby ležely na pevném a rovném podkladu bez ostrých hran a hrotů, například na hustém laťovém roštu, desce apod. Matrace je vhodné umístit do postelí s bočnicemi. Lehací plochu doporučujeme zapustit cca 5 cm.

Cena od 9 670 Kč

biomatrace_anita

Bio matrace ANITA

celková výška: 20 cm
váhové kategorie: 

Základem BIO matrace ANITA je ortopedický lamelový rošt. Povrchová pěna NATURLATEX je vyrobena ze 100 % přírodního kaučuku bez syntetických příměsí. Pěna NATURLATEX je díky patentovanému výrobnímu postupu TALALAY extrémně prodyšná. Tuto BIO pěnu nabízíme v tuhosti SOFT a HARD. NATURLATEX typu SOFT je vhodný pro jedince, kteří potřebují citlivě podepřít oblast ramene a kyčlí, bez pocitu otlačení. NATURLATEX typu HARD je vhodný pro jedince, kteří preferují pevnější matraci. V matraci jsou vždy obě vrstvy přírodního latexu stejného typu.

Cena od 16 980 Kč

Druhy potahů

Naše ortopedické lamelové matrace nabízíme v několika různých potazích. Matrace SÁRA klasik, SÁRA komfort, SÁRA MAX a ZORA nabízíme v potazích z Bavlny, Micro Active a Aloe Vera. Pro matrace SÁRA SPIRIT máme na výběr také ze tří druhů potahů, a to Hemp, Synchronic a Morrison.

Textura-Hemp

Hemp - pro pohodlný a klidný spánek

Potah HEMP s obsahem KONOPÍ si rychle oblíbíte. Vytváří prodyšný povrch a má příznivé účinky na pokožku. Látka s obsahem přírodních vláken je přirozeně antibakteriální. Dopřejte si pohodlný spánek díky blahodárnému působení na tělo.
Složení: 24,7 % organická bavlna – konopí, 75,3 % polyester

Textura-Morrison

Morrison - přirozenost a neuvěřitelná měkkost

Inovativní potah MORRISON se skládá ze směsi polyesteru, viskózy, modalu, konopí a lnu. Morrison je kvalitou, která odpovídá přírodním vláknům, extrémně jemné viskozitě a praktičnosti. Je také šetrná k životnímu prostředí.
Složení: 72 % Polyester, 19 % Viskóza, 7 % Modal, 1% len, 1% konopí

Textura-Synchronic

Synchronic - praktičnost a extrémně jemná viskozita

Potah SYNCHRONIC je kvalitou, která odpovídá extrémně jemné viskozitě a praktičnosti díky jejímu složení. Vlákna potahu se skládají ze směsi lycry, polyesteru, polyvisconu dávají tkanině jedinečný vzhled.
Složení: 1,2 % Lycra, 89,8% Polyester, 9% Polyviscon

bavlna

Bavlna

Tento potah je vyroben ze 100 % bavlny, vhodný pro alergiky a astmatiky.
TIP: Bavlněný potah je pocitově chladivější.
Složení: 100% bavlna

microactive

Micro Active

Skládá se ze tří vrstev, což zaručuje dobrý odvod vlhkosti a prodlouženou životnost. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu, vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a odpuzovat roztoče. Tyto vlastnosti vydrží až 30 praní potahu při teplotě 60°C.
TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Složení: 65% Polyester, 35 % Viskóza

aloevera

Aloe Vera

Obsahuje výtažek Aloe Vera, která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži. Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje nadstandartní absorbcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky.
TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Složení: 73% Polyester, 27 Viskóza

Roznášecí vrstvy

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází naše firma na absolutní zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu, kterou pravidelně prověřuje ve státní zkušebně. V naší nabídce naleznete šest druhů roznášecích vrstev různých tvrdostí a výšek. Pro matrace SÁRA klasik, SÁRA komfort, SÁRA MAX a ZORA jsou vhodné všechny z nabízených roznášecích vrstev. Pro novou matraci SÁRA SPIRIT jsou vhodné roznášecí vrstvy XDURA, NAWAPUR, CELLPUR a EMBRACE.
Pro označení povrchové měkkosti používáme označení pomocí peříček.

 

Xdura_pěna

XDURA - novinka 2019

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: 
měkká

XDURA je unikátní pěna, která se už na první pohled liší od ostatních materiálů. Tento jedinečný materiál nepatří mezi HR (studené) pěny, standartní pěny ani mezi viskoelastické pěny. Jedná se o univerzální měkkou pěnu vhodnou pro Váš pohodlný spánek bez pocení či přehřívání. XDURA kombinuje všechny vlastnosti moderních pěn a svou kvalitu dokazuje výbornými výsledky testů všech testovaných vlastností.
TIP: XDURA vyhovuje všem kdo hledají dokonalé pružné pohodlí a podporu těla bez pocení a přehřívání.

ROZ1-pur-pena

PUR pěna

výška pěny: 5 cm
povrchová měkkost: tvrdá
Tuhost matrace - tvrdá

Vysoká pevnost, pružnost, nadstandartní prodyšnost. Drobné nopky povrch matrace provzdušňují a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.
TIP: Vhodná pro spáče všeho druhu, kteří mají rádi tvrdší matraci a chtějí zdravý spánek za dobrou cenu.

ROZ2-talalay-latex

TALALAY LATEX

výška pěny: 5 cm
povrchová měkkost: 
středně měkká

Vyroben speciální metodou ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání. Svými otevřenými póry zaručuje výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.
TIP: Vhodná pro ženy a spáče, kteří chtějí vnímat elastičtější povrch matrace.

ROZ3-nawapur_new

NAWAPUR

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: středně tvrdá
Tuhost matrace - středně tvrdá

Přírodní, ekologická, prodyšná BIO pěna, jejíž složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti – pevnost, pružnost, elasticitu.
TIP: NAWAPUR je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná i pro lidi s nadváhou.

ROZ4-cellpur

CELLPUR

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: 
středně měkká

Komfortní prodyšná PUR pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Ve srovnání s ostatními vlákny vykazuje TENCEL nejvyšší schopnost absorbce vlhkosti. Vzniká tak suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici.
TIP: Ideální volba pro zákazníky, kteří se více potí nebo potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene.

ROZ6-embrace

EMBRACE

výška pěny: 5 + 2 cm
povrchová měkkost: 
středně měkká

První na světě vysoce komfortní latexová líná pěna s visko-elastickým efektem a otevřenou strukturou latexových buněk. Zajišťuje jedinečnou termoregulaci, prodyšnost, tělo dokonale podepře a umožňuje snadné otáčení. Latexová pěna EMBRACE je vždy dodávána v kombinaci s 2 cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.
TIP: Tato paměťová pěna je pro všechny milovníky luxusu! Má výbornou prodyšnost a zamezuje proleženinám.

Přejete si vědět více?

Stačí nás kontaktovat skrze kontakty na jednotlivé podnikové prodejny:
Valašské Meziříčí    obchod@jelinek.eu       +420 602 575 091
Praha Průhonice     pruhonice@jelinek.eu    +420 775 429 551
Praha Nusle              nusle@jelinek.eu            +420 724 211 242
Brno                           brno@jelinek.eu             +420 725 065 645
Bratislava                  bratislava@jelinek.eu     +421 911 444 961

Ostatní kontakty naleznete na www.jelinek.eu/kontakt

Případně přes níže uvedený kontaktní formulář,  Rádi Vám s výběrem matrace poradíme.

Zajímá Vás, jak to u nás vypadá?

Přijeďte se podívat. Rádi Vám naši výrobnu ukážeme.

Kudy k nám?