Menu
zavrieť

Náhradné komponenty do matracov

Každý jednotlivý komponent v našich ortopedických matracoch SÁRA je vymeniteľný. Opotrebované časti matraca môžete vymeniť a predĺžiť tak životnosť matraca.

Náhradné komponenty

Ako obnoviť životnosť matraca

Naše matrace vytvárame tak, aby slúžili čo najdlhšie. Jednotlivé komponenty nie sú vzájomne zlepené, a preto ich môžete kedykoľvek jednoducho vymeniť, predĺžiť životnosť matraca a znovu tým dosiahnuť maximálneho pohodlia.

Naše matrace sú ako skladačka

Každá z našich ortopedických lamelových matracov sa skladá z troch základných častí. Jednotlivé komponenty matrace možno ľahko vymeniť a obnoviť tak životnosť matraca.

Ortopedický lamelový rošt

Základom každej z našich matracov je ortopedický lamelový rošt zložený z bukových lamiel a troch pozdĺžnych nosníkov, Ktoré určujú tvrdosť matracov a rozdeľujú ich do váhových kategórií do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášacia vrstva

Na ortopedickom lamelovom rošte leží roznášacia vrstva (pena), Ktorá ovplyvňuje povrchovú mäkkosť matraca. Vyberať môžete z ponuky niekoľkých roznášacích vrstiev s rôznymi vlastnosťami a zvoliť si práve tú, ktorá pre vás bude najpohodlnejšie.

Snímateľný poťah

Celá matrac je "zabalená" do snímateľného pratelného poťahu. Poťahy vyrábame z rôznych tkanín a je len na Vás, ktorú variantu si vyberiete.

Pozdĺžne nosníky

Pozdĺžne nosníky nesú hmotnosť celej matrace aj spiace osoby. Z tohto dôvodu je odporúčame meniť po 7-10 rokoch. Pozdĺžniky ponúkame vo váhových kategóriách do 60 kg, 60-80 kg, 80-110 kg a nad 110 kg.

Roznášacia vrstvy

Roznášacej vrstvy pôsobením tepla, slnečného žiarenia, potu a ďalších vplyvov degradujú a môžu sa stať pôsobiskom roztočov a plesní. preto je odporúčame meniť najlepšie po 10 rokoch. V ponuke máme šesť rôznych druhov roznášacích vrstiev.

Poťahy

Chráni jadro matraca a súčasne ju drží pohromade. Z hygienických dôvodov odporúčame prať poťahy aspoň 1x ročne. Doba, po ktorú Vám bude slúžiť, je čisto na Vašom uváženia.

Ako jednoducho meniť komponenty matracov

Videonávody

SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výmena pozdĺžnych nosníkov

Videonávod ako vymeniť pozdĺžne nosníky v ortopedických lamelových matracoch SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Prejsť do e-shopu
SÁRA Basic / Klasik / Komfort

Výmena poťahu a roznášacej vrstvy

Videonávod ako vymeniť poťah a roznášaciu vrstvu u ortopedických lamelových matracov SÁRA Basic, Klasik a Komfort.

Prejsť do e-shopu
SÁRA Spirit / Boxspring

Výmena komponentov

Videonávod ako vymeniť pozdĺžne nosníky, roznášaciu vrstvu, zipsový medzikus či poťah v ortopedických lamelových matracoch SÁRA Spirit/Boxspring.

Prejsť do e-shopu