Menu
zavřít
  • Domů
  • Blog
  • Nová ložnice AMANTA – ustelte si na nebesích

Nová ložnice AMANTA – ustelte si na nebesích

14. Září 2015 Design a nové výrobky

Naše firma již po druhé spojila své síly s úspěšným a talentovaným designérem Jaroslavem Juřicou. Výsledkem této spolupráce je naprosto unikátní ložnicová sestava Amanta, která díky své iluzi levitace působí přímo nadpozemsky!

Nová ložnice AMANTA – ustelte si na nebesích

Postel s iluzí levitace
Charakteristickým prvkem kolekce Amanta je iluze levitace. Postel Amanta totiž působí tak, jako by popírala zákony zemské gravitace a vznášela se nad zemí jako lehké pírko. Vzhledem k tomu, že je postel vyrobená z masivního dubového dřeva, dochází k  jedinečnému kontrastu, kdy bytelné dřevo působí náhle velice odlehčeně, aniž by ve skutečnosti ztrácelo svoji pevnost a objem. Dojem postele vznášející se nad zemí je ještě umocněn nočními poličkami, které jsou napojeny k bočnicím postele a evokují tak malá křídla.

Tohoto unikátního levitujícího efektu postele je docíleno výrazně ustoupeným soklem, který při pohledu na postel není vidět. Minimalistický design podtrhuje čistý a vzdušný ráz této kolekce.

Postel Amanta je také velmi působivá svým plným dřevěným čelem, na kterém jsou záměrně přiznané suky. Pomocí přírodních olejů je dále zdůrazněn detail hlavového čela a napojení poličky k bočnici postele. Exkluzivní postel Amanta našim zákazníkům nabízíme v různých rozměrech společně se speciálními úpravami a možností úložných prostor.

Amanta-postel-dvojluzkoNS-_0002_milk-natur
Doplňky Amanta Collection

Součástí kolekce Amanta je dále prostorná šatní skříň a praktické komody různých rozměrů. Tento doplňující ložnicový nábytek je také zhotoven z masivního dubového dřeva a svým čistým jednoduchým designem perfektně zapadá do atmosféry celé kolekce. U skříně i u komod si můžete taktéž všimnout mírně ustoupeného soklu, který dokonale koresponduje s designem levitující postele.

Unikátní kombinace dvou barevných odstínů

Nábytková kolekce Amanta jedinečným způsobem kombinuje dva barevné odstíny, díky čemuž je dosaženo zajímavého oživení nábytku. Dvojbarevná kombinace navíc poskytuje variabilitu při začlenění do interiéru, který využívá více barevných odstínů.

Pro výrobu kolekce Amanta jsou použity přírodní barevné oleje, které dokonale chrání dřevo, zachovávají jeho přirozenou kresbu a zároveň poskytují velkou škálu barevného provedení včetně sytých odstínů. Pro naši Amanta kolekci jsme vytvořili 4 základní barevné kombinace. V případě vašeho zájmu si ovšem můžete libovolně vybrat i některý z odstínů v našem vzorníku moření a olejů.

Masiv – dokonalá souhra tvarů a materiálu

Společným prvkem nábytkové kolekce Amanta jsou také výrazně zaoblené hrany, které mají funkční i ergonomický význam. Zaoblené hrany oceníte především u bočnic postele při dosedání na matraci. Dalším výjimečným prvkem této ložnicové sestavy je dále přiznání  spasování  bočnic a čel silnými kolíkovými spoji. Kresba masivního dřeva s viditelnými póry dodává ložnici Amanta jedinečný estetický výraz.

 slide-amanta

Ložnice Amanta získala cenu GRAND PRIX

Ložnice Amanta měla svoji premiéru na veletrhu FOR FURNITURE 2015, který proběhnul ve dnech 19. -22. 3 2015 v Praze. Zde jsme naši novou ložnici úspěšně prezentovali v rámci přehlídky Design Shaker. Odborná porota zde udělila naší kolekci Amanta prestižní cenu GRAND PRIX, což nás velice těší!

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.