Menu
zavřít

Nová kolekce TEDA.
Hravost a elegance v jednom.

05. Říjen 2022

Spojením tradičního truhlářského a čalounického řemesla vznikla ve spolupráci s designovým studiem TEDA nová stejnojmenná ložnice TEDA.

Při tvorbě této kolekce bylo záměrem designérů propojení masivního „divokého“ dřeva s příjemně měkkým materiálem. Tato kombinace dává posteli vysokou pevnost, zároveň ale působí velmi útulně a nabízí i praktickou možnost opěru o čalouněné čelo.

 Jednoduchý a čistý design snadno odnímatelných čalouněných panelů hlavového čela dodává posteli unikátní vzhled, ale i praktické využití s možností různých barevných kombinací.

Bočnice postele jsou zjemněny tenkou prořezávanou linkou, která citlivě rozdělí velkou plochu masivního dřeva.

O nové kolekci

Kdo je TEDA?

V této kolekci je propojena přirozená krása dřeva s minimálním zásahem při vyřezávání přirozených barevných záběhů, které tvoří sama příroda.

V letokruzích stromu je zapsán jeho život, počasí v jednotlivých letech, ale především energie a jedinečnost přírody. Snahou designu je nic nevylepšovat a nečistit, chceme přinést krásu přírody takovou jaká je. Každý kus naší postele je originálem a sama příroda je naším partnerem a designovým spolutvůrcem.

Zásuvka nočního stolku postele TEDA

Detail čalouněného čela

„Sama příroda je naším partnerem a
designovým spolutvůrcem.“

Její profesní kolega DAVID říká: „Už jako malý chlapec jsem obdivoval řemeslnou zdatnost svých předků. Vzpomínám na procházku po lese se svým dědou, který uměl ve stromech číst a také mi ukazoval ve tvarech větví praktické využití všech částí stromu. Větev, která byla křivá se nevyhodila, ale použila se na výrobu různého domácího nářadí. Právě hravá příroda byla dědovým spolutvůrcem.  Já jsem původním povoláním strojař a nějakou dobu jsem měl možnost pracovat jako umělecký kovář u zkušeného kovářského mistra v německém Kaiserslauternu. Dávat materiálu tvar a užitnou hodnotu mne vždy bavilo, ale dřevo…To mne od malička fascinovalo, jelikož je to živý materiál, který se snadno obrábí i tvaruje.

Pokud vezmete dřevo do ruky tak vás hřeje, a především krásně voní. To je jedním z důvodů, proč jsem od studeného železa utekl již před 25 lety za vůní dřeva.“David a Tereza při křtu nové postele TEDA na veletrhu
FOR INTERIOR 2021

„Pokud vezmete dřevo do ruky tak vás hřeje,
a především krásně voní.“

„Jsme si vědomi, že při tvorbě výrobků je důležitá jejich dobrá konstrukce a odborná znalost, proto se naše studio spojilo s předním konstruktérem JAKUBEM MUŽÍKEM, který je opravdový mistr ve svém oboru a dokáže krotit naše někdy i hodně odvážné kreace a nápady.  U konstrukce čalounů byl naší pravou rukou čalounický mistr JAROSLAV KRESTA, který se více než čtvrt století věnuje tomuto řemeslu, dodává David.“

„Rádi bychom poděkovali všem,
kteří se s námi podíleli na vzniku této kolekce.“

 

 

Více o kolekci na www.jelinek.eu/TEDA


Kolekce TEDA

Fotogalerie

Objevte produkty

kolekce TEDA v našem e-shopu

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.