Menu
zavřít

Příroda ve Vašem domově

02. Prosinec 2013

Pokud pro své bydlení zvolíte nábytek z masivního dřeva, potom si do vašeho domova přinesete kus nefalšované přírody, která na vás bude vyzařovat svoji příjemnou harmonizující energii. Nábytek z masivu vám krásně provoní domov a vnese do něj útulnou atmosféru.

Příroda ve Vašem domově

Masivní dřevo si již dávno oblíbili naši předci a nalezli v něm pevný a odolný materiál vhodný pro širokou škálu použití. Stejně tak bylo dřevo od nepaměti oblíbeno pro své pozitivní účinky na lidské zdraví.

Unikátní vlastnosti masivního dřeva

Dřevěný nábytek v místnosti dokáže účinně absorbovat toxické plyny nebo vodní páry, má akumulační schopnosti a je odolný vůči elektrostatickým nábojům. Nábytek z masivního dřeva je také mimořádně pevný, prodyšný a eliminuje vznik nežádoucích plísní. Jeho výroba navíc nemá žádný negativní vliv na ekologii.
Masivní dřevo neustále pracuje, postupně se vybarvuje do nenapodobitelných přírodních odstínů a každým rokem získává více na své kráse. Oproti tomu mohou být různé napodobeniny dřeva jako je např. lamino nebo dřevotříska dokonce pro lidské zdraví škodlivé.
 

Jak vyrábíme nábytek?

Naše firma se zabývá výrobou kvalitního nábytku z masivního dřeva v řadě MASIV. K výrobě používáme oblíbené domácí dřeviny jako je masivní dubové nebo bukové dřevo.
 

Energie dubového dřeva

Dubové dřevo je velice tvrdé, odolné a téměř nezničitelné. Dokáže skvěle odolávat vlhkosti a změnám klimatu. Dubové dřevo se perfektně hodí pro výrobu široké škály mimořádně odolného nábytku. V dávných kulturách byl dub považován za symbol dlouhověkosti, síly a moci. Samotní Keltové, kteří byli známí uctíváním stromů, považovali dub za “krále všech stromů“. Dub byl i součástí trilogie posvátných stromů Druidů. Dubové dřevo má skvělé harmonizační účinky a přispívá tak ke zdravému životnímu stylu.

Energie bukového dřeva

Bukové dřevo je velice pevné a tvrdé. Patří mezi nejčastěji používaný materiál pro výrobu nábytku. Je mimořádně vhodné pro tvorbu dýh, překližek nebo pro výrobu ohýbaného nábytku. Bukové dřevo do sebe silně pohlcuje toxické plyny a různé negativní energie. Naši předkové věřili, že v buku dřímají magické síly, které dokážou z těla odvádět nemoci. Bukové dřevo v místnosti má pozitivní dopad na lidskou psychiku a dodává chuť do života.

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.