Menu
zavřít
  • Domů
  • Blog
  • Matrace vhodné pro alergiky a astmatiky

Matrace vhodné pro alergiky a astmatiky

17. Březen 2014

Trpíte Vy anebo někdo ve vaší rodině alergií či astmatem? Jestliže ano, potom zajisté víte, jak bývá obtížné vyvarovat se dráždivým alergenům, jako je například prach, bakterie nebo roztoči. V každé místnosti existuje celá řada míst, kde se mají tyto alergeny tendenci hromadit.

Matrace vhodné pro alergiky a astmatiky

Postel, ideální místo pro život roztočů

Jedním z nejvíce rizikových míst, na které se ovšem velice často zapomíná, bývá postel. V matracích se totiž může roztočům a bakteriím velice dobře dařit. Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme denně několik hodin a během spánku se naše tělo nedokáže naplno alergenům bránit, představuje postel plná roztočů skutečné zdravotní riziko.

 

Jak tedy eliminovat hromadění se nežádoucích alergenů?

Jedním z nejdůležitějších kroků, který je potřeba pro alergika či astmatika udělat, je pořízení takové matrace, která bude dobře prodyšná a snadno větratelná. Mezi takové matrace patří ortopedické lamelové matrace JELÍNEK, které eliminují riziko množení bakterií a roztočů na minimum. Je to dáno zejména kvalitními roznášecími vrstvami, které tvoří výplň matrace.

Složení matrace

Roznášecí vrstva (2)

Roznášecí vrstvy jsou položené na speciálním lamelovém troštu, který je zabudován uvnitř matrace. Roznášecí vrstvy mají pěnovitou strukturu, která neposkytuje výživnou půdu žádným plísním, roztočům a dalším nežádoucím mikroorganismům. Pěny mají otevřenou buněčnou strukturu, jsou tedy prodyšné a díky otevřeným buňkám se dají mnohem lépe čistit například pomocí vysavače. Za všechny roznášecí vrstvy lze jmenovat například oblíbenou studenou PUR pěnu, která je na povrchu opatřená speciálními nopkami, které matraci provzdušňují a omezují tak výskyt roztočů. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.
Doporučit vám také můžeme vysoce prodyšnou pěnu CELLPUR, která v kombinaci s vláknem TENCEL představuje dokonalou hygienu a komfort lůžka pro alergika či astmatika. Vlákno přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje do  okolního prostředí. Ve srovnání s ostatními vlákny vykazuje TENCEL nejvyšší schopnost absorpce vlhkosti, díky tomu tak vzniká tak suché a příjemné prostředí pro spánek. I další pěny, které firma JELÍNEK nabízí, vynikají skvělými prodyšnými schopnostmi.

Další roznášecí vrstvy naleznete na našem e-shopu.

Cellpur

PUR pěna

Potah (1a)

Velkou výhodou ortopedických lamelových matrací JELÍNEK je také jejich snímatelný potah, který lze prát i při vyšších teplotách. Potah lze také kdykoliv vyvětrat. Takový způsob ochrany je pro alergiky a astmatiky opravdu důležitý a eliminuje tak zejména usedání prachu do matrace. Potahy jsou opatřené speciálním dutým vláknem s antialergickou výplní a kromě oblíbeného bavlněného potahu, si také můžete vybrat speciální potah s výtažky z rostliny Aloe vera, která má schopnost zamezit množení plísní a bakterií v potahu. Vyzkoušet také můžete exkluzivní potah s technologií Micro Active, která se skládá hned ze tří vrstev zajišťujících dobrý odvod vlhkosti z potahu. Matrace SÁRA Spirit disponují novým druhem potahu, u kterého lze sundat pouze horní díl potahu a ten kdykoli samostatně vyprat. Manipulace je tak mnohem snadnější – nemusíte prát celý potah.
Nezapomeňte na

Polštář

Nejen v matraci, ale také v polštáři se mohou usazovat bakterie, roztoči a plísně. Svým zákazníkům proto nabízíme anatomický polštář HUGO, který nejen, že poskytuje dokonalou podporu krční páteře během spánku, ale také je mimořádně vhodný pro alergiky. Je to dáno zejména jeho prodyšnou výplní i pratelným potahem s výtažky z Aloe vera. Polštáře HUGO nabízíme i v nových potazích MORRISON, SYNCHRONIC a HEMP.
Pro lidi trpící alergiemi je také mimořádně důležité, v jakém prostředí usínají. Některé typy nekvalitního ložnicového nábytku totiž podléhají vlhkosti, bývají napadeny plísněmi anebo mohou do vzduchu odpařovat zdraví škodlivé látky. Ideální volbou je proto pořídit si nábytek výhradně z masivního dřeva, které je pro alergiky a astmatiky zdravotně nezávadné. Firma JELÍNEK vám nabízí široký výběr exkluzivních ložnicových sestav z masivního dubového nebo bukového dřeva, které vás nadchnou svým moderním designem, kvalitním zpracováním a vysokou odolností.
Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.