Menu
zavřít

Jaký vybrat potah na matraci?

12. Leden 2016 Jak vybrat matraci

V dnešní době alergií, ekzémů a oslabení imunity je snímatelný a pratelný potah na matraci pro správnou hygienu lůžka nepostradatelný.

Jaký vybrat potah na matraci?

Během spánku člověk vypotí 0,5 – 1l potu. V potahu pak zůstávají soli, tuky a  další nečistoty. Proto je důležité dbát na pravidelnou hygienu potahu.

Všechny typy matrací z produkce firmy JELÍNEK jsou opatřeny snímatelným, pracím potahem, prošitým antialergickou vrstvou z dutého vlákna.

Při výběru potahů dbá firma JELÍNEK na absolutní zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu, kterou pravidelně prověřuje ve státní zkušebně.
oko-tex

Potah si zákazník může nechat vyrobit v několika variantách:

 

Potah BAVLNA

Je vyroben ze 100% bavlny, vhodný pro alergiky a astmatiky. Bavlna je vděčný materiál,  vyznačující se pevností a dlouhou životností.
Pratelnost: vyvařovací do 90°C
TIP: Vhodné pro jedince, kteří mají rádi pevnější a chladivější povrch matrace.

bavlna

 

Potah MicroActive – nejoblíbenější produkt

Skládá se ze tří vrstev, což zaručuje dobrý odvod vlhkosti a prodlouženou životnost. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi eswenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu. Vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a bakterie a proto je potah MicroActive je vhodný pro alergiky. Tyto vlastnosti vydrží až 30 vyprání potahu.
Pratelnost: do 60°C
TIP: Potah je měkčí a dodá Vám při ležení příjemný pocit tepla.

microactive  greenfirst

 

Potah ALOE VERA

Do vláken potahu potahu jsou vetkány mikrokapsle s výtažky blahodárné rostliny Aloe Vera , která se vyznačuje svými hojivými a antibakteriálními účinky na kůži a pomáhá ji regenerovat. Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje vysokou absorpcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky a pro jedince, kteří trpí nadměrnou potivostí.
Pratelnost: do 60°C
TIP: Potah je měkčí a dodá Vám při ležení příjemný pocit tepla.

aloevera

 

Potah SANAPUR ( pro zdravotnictví)

Je omyvatelný, paropropustný, prodyšný potah, vhodný pro využití ve zdravotnictví a při péči o dlouhodobě ležící pacienty, kterým zajistí skutečný komfort. Látka SANAPUR odolává plísním, bakteriím a lze ji ošetřovat běžnými desinfekčními prostředky.

 

sanapur

Shrnutí a rada na závěr
Rozumíme, že vybrat potah nemusí být úplně snadné. Pokud si nemůžete vybrat podle vlastností potahů, vyberte si takový, který je Vám nejpříjemnější. Nejoblíbenějším potahem naší firmy je potah MicroActive.

Samozřejmě také nezapomeňte o potah správně pečovat a minimálně 1x ročně vyprat a matraci nechat provzdušnit, abyste dodržovali základní hygienu matrace. 

Pokud si nevíte rady nebo potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám s výběrem potahu pomůžeme.

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.