Jaký stůl je pro vás ideální?

12. Březen 2014

Jídelní stůl je odjakživa srdcem každé kuchyně. Takový stůl ovšem neslouží pouze ke konzumaci jídla…

Jaký stůl je pro vás ideální?

Jídelní stůl je odjakživa srdcem každé kuchyně. Takový stůl ovšem neslouží pouze ke konzumaci jídla, ale je také významným a staletím osvědčeným komunikačním prvkem. U stolu se totiž denně scházíme se svými nejbližšími – s rodinou, přáteli nebo s hosty, abychom se podělili o příjemné chvíle….

Stul_David

Materiál a design stolu

Pokud jste se rozhodli, že si do bytu pořídíte nový jídelní stůl, zajisté přemýšlíte o tom, jak by měl vypadat. Kromě jeho barevného odstínu, který by měl zapadat do celkového ladění místnosti, je také důležitý materiál, ze kterého stůl bude. Nejosvědčenější variantou jsou stoly z masivního dřeva, které mají vysokou odolnost a dlouhodobou životnost. V sortimentu firmy JELÍNEK naleznete široký výběr jídelních dřevěných stolů anebo stolů s  oblíbenou vrchní deskou z kaleného skla Matelux, které vyniká svojí pevností, odolností vůči skvrnám a velice snadno se udržuje.
Tvar a velikost
Při výběru velikosti a tvaru stolu byste měli brát ohled zejména na to, jaký prostor máte doma k dispozici. V otevřených prostorech jídelní stůl většinou tvoří předěl mezi zónou kuchyně a obývacím pokojem, nebo se také často integruje přímo do obývací zóny. V menších a uzavřených prostorech se zase stůl nejčastěji umísťuje pod okno anebo jej lze přirazit ke zdi.

Při zařizování jídelny ovšem nejste limitováni pouze prostorem, který máme k dispozici, ale také počtem osob v domácnosti. Vždy byste ale měli volit alespoň dvě místa k sezení navíc pro případné hosty. Pro čtyřčlennou rodinu se proto nejvíce hodí klasický obdélníkový stůl se šesti místy, přičemž každý přítomný by měl mít plochu pro sebe 60 cm širokou a hlubokou okolo 30 cm. V případě, že jste se rozhodli pro kulatý stůl, musíte ovšem počítat s tím, že průměr stolu 100 cm se hodí pouze pro 3-4 osoby. Ideálním řešením je proto pořídit si rozkládací kulatý stůl AMOS, který můžete pro návštěvu rozložit kdykoliv bude potřeba.

Má vaše jídelna malé rozměry a vy potřebujete pohodlně usadit velkou návštěvu? Doporučit vám můžeme exkluzivní rozkládací stůl DAVID, který lze jednoduše rozložit až na délku 310cm! K takovému stolu pohodlně zasedne až 12 lidí. Po skončení návštěvy můžete stůl zase snadno složit, aniž by vám překážel. Pokud máte doma malé dítě a potřebujete se vyvarovat ostrým hranám na nábytku, potom je skvělou volbou oválný stůl ABRAM, který v sobě dokonale spojuje všechny požadavky pro praktický, prostorný i bezpečný stůl. Tento stůl si také můžete vybrat v několika rozměrových řadách.

 

 

Péče, na které si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.