Menu
zavřít
  • Domů
  • Blog
  • Jak vám ortopedické lamelové matrace pomohou ke zdravému spánku?

Jak vám ortopedické lamelové matrace pomohou ke zdravému spánku?

16. Květen 2019 Zdravý spánek

Probouzíte se celí rozlámaní a nemůžete se dospat? Tajemství zdravého odpočinku není pouze v hodinách strávených na lůžku. Záleží i na kvalitě odpočinku. Zlepšit spánek pomáhá ortopedická lamelová matrace. V čem je výjimečná? A proč z ní budete vstávat lépe odpočatí?

Jak vám ortopedické lamelové matrace pomohou ke zdravému spánku?

Postel je bezpochyby jedním z nejdůležitějších vynálezů všech dob. Během spánku totiž dokážeme zregenerovat až 90 % svých fyzických a duševních sil. Samozřejmě velmi záleží na jeho kvalitě. Hluboký, zdravý a regenerující spánek je z velké části záležitostí prostředí – jak si ustelete, tak se vyspíte. Podstatná je především matrace.

Bolí Vás záda?

Zvolte ortopedickou lamelovou matraci!

Bolest zad je spojená s moderním životním stylem. Sedavé zaměstnání nebo naopak fyzicky náročná práce našemu tělu neprospívá. O to důležitější je správný odpočinek. V posteli trávíme třetinu života a záleží zejména na matraci, jak bude tento čas pro náš organismus přínosný. Kromě toho, že si na matraci máte pořádně odpočinout, matrace má také vliv na to, jak páteř, klouby i vnitřní orgány regenerují. Jak se v noci vyspíte, ovlivní celý váš den.

Odborníci dlouhodobě upozorňují, že jednou z nejčastějších příčin bolesti zad je nevyhovující tvrdost matrace a nesprávná podpora páteře při odpočinku. Řešením jsou ortopedické lamelové matrace vyráběné na míru, které se přizpůsobí nejen postavě, ale i spánkovým návykům.
A proč je správné podepření páteře tak důležité? Protože pomáhá při uvolnění meziobratlových plotének. Ty se pak mohou prokrvit a páteř a celý nervový systém lépe regeneruje. Rozdíl mezi spánkem na obyčejné a ortopedické lamelové matraci je proto markantní.

Podívejte se, jakou polohu by mělo tělo při spánku zaujímat:

Ortopedický lamelový rošt uleví zádům

Ortopedický lamelový rošt z buku je nedílnou součástí všech matrací vyráběných českou firmou JELÍNEK. V čem je tak jedinečný? Tento pružný ortopedický lamelový rošt je zabudovaný uvnitř matrace a dokáže dostatečně pevně a zároveň citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoli poloze, a proto jej také správně podepře.

Osa páteře zůstává rovná při ležení na boku, a pokud si lehnete na záda, zůstává páteř ve svém přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru. Svaly se uvolňují, tělo relaxuje a regeneruje. Úlevu pociťují i klouby, vazy a ploténky, takže nakonec odpočívá také nervový systém a vnitřní orgány mohou regenerovat.

Z čeho je ortopedický lamelový rošt vyroben?

Pružný rošt je sestavený z velkého množství dřevěných lamel. Díky příčnému uchycení v bavlněných pouzdrech nosníků z kvalitní PUR pěny lamely pruží více v podélném směru než ve směru příčném. Tělo tak není zabořeno do matrace, ale je podepřeno v jeho přirozené linii, lépe se protáhne a uvolní.

Celý rošt je vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů a jeho provedení poskytuje velký prostor pro odvádění vlhkosti. Výhodou je, že ortopedický lamelový rošt umožňuje nastavit tuhost pružení podle váhové kategorie. A snadno to zvládnete i sami doma – jednoduchým rozepnutím a vyjmutím lze pružící nosníky vyměnit. Firma JELÍNEK vám po dobu jednoho roku vymění tyto nosníky o jiné tvrdosti zdarma, pokud by vám tvrdost matrace nevyhovovala. Samozřejmostí je pak ramenní a kyčelní změkčení nosníků, aby byl spánek zdravý a pohodlný zároveň.

Konstrukce ortopedických lamelových matrací

Podélné nosníky

Pro ortopedické lamelové matrace jsou charakteristické tři podélné pružící nosníky vyrobené z vysoce kvalitní PUR pěny. Podle hmotnosti uživatele lze nastavit tvrdost pružení v těchto váhových kategoriích:

  • do 60 kg – šedý,
  • 60 až 80 kg – modrý,
  • 80 až 110 kg – růžový,
  • nad 110 kg – oranžový.

Pružící nosníky je možné vyměnit za jiné podle uvedené váhové kategorie, a to zdarma do jednoho roku od pořízení matrace.

Další vrstvy matrace

Na ortopedický lamelový rošt je následně položena prodyšná roznášecí vrstva, která zajišťuje rovnoměrné rozložení váhy těla, aniž by na některou jeho část matrace tlačila. Toto je nezbytné pro správný krevní oběh a regeneraci.

Vybírat můžete hned z několika roznášecích vrstev zhotovených z velmi kvalitních pěn. Všechny se vyznačují výbornou bodovou elasticitou, což přispívá k výraznému uvolnění svalů a šlach. Tyto pěny mají vynikající prodyšnost, takže dobře odvádí vlhkost a pot. Pokud preferujete vyšší matraci, vkládáme do matrace  5 cm vysokou podložku ERGOFLEX (modrá vrstva na obrázku).

Nejoblíbenější roznášecí vrstvy:

Nawapur

Cellpur

PUR pěna

Potahy
ortopedických lamelových matrací

Každá ortopedická lamelová matrace je opatřena snímatelným potahem, jenž umožňuje snadnou údržbu matrace. Potah chrání matraci a lze ho jednoduše vyměnit. Pořídit si můžete třeba dva potahy na střídání, a pokud budete původní potah prát, nemusíte čekat, až vám uschne.  Matrace SÁRA Spirit disponují novým druhem potahu, u kterého lze sundat pouze horní díl potahu a ten kdykoli samostatně vyprat. Manipulace je tak mnohem snadnější – nemusíte prát celý potah.

Praktický pomocník

Chránič matrace

Užitečné jsou také chrániče matrací. Zvolit můžete chladivý chránič na léto – COOLER, jenž velmi dobře absorbuje teplo a tělo se během spánku nepřehřívá. I v parných dnech si tak díky ochlazujícímu pocitu užijete nerušený spánek. Pro zimní období můžete naopak zvolit hřejivý chránič na zimu – WARMER, jenž vytvoří dokonalý pocit tepla a pomáhá tělu udržet teplotní rovnováhu. V nabídce máme i klasické chrániče z BAVLNY, MICROACTIVE a ALOEVERA.

Jaké další výhody mají ortopedické lamelové matrace?

Matrace ryze české firmy JELÍNEK neobsahují žádné kovy (takzvané anténky) a jsou zdravotně nezávadné. Oblíbily si je nejen domácnosti, ale například i nemocnice či hotely. Dosud našly přes 200 tisíc spokojených zákazníků, kteří oceňují vysokou kvalitu spánku. Přidáte se k nim?

Prohlédněte si ortopedické lamelové matrace JELÍNEK nebo si je přijďte osobně vyzkoušet do některé naší či partnerské prodejny.

 

Jsme v Česku i na Slovensku!

Přijďte nás navštívit!

Hodnoty, na kterých si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Vyrobeno na Valašsku

Pokračujeme v rodinné tradici a řemeslné ruční práci už od roku 1897.

Kvalita a udržitelnost

Náš nábytek z masivního dřeva vám vydrží po generace.

Lidský dotek a ruční práce

Každý náš výrobek projde pod rukama desítky lidí.

Rozumíme zdravému spánku

Již 30 let vyrábíme na míru ortopedické lamelové matrace SÁRA.

Naše služby od A do Z

Od návrhu interiéru až po vlastní dopravu a montáž po celé ČR a SR.