• Domů
  • Blog
  • Jak předejít množení roztočů ve vaší posteli?

Jak předejít množení roztočů ve vaší posteli?

01. Červenec 2014 Tipy a triky

I když se to možná nezdá, každá postel se může velice snadno stát útočištěm mnoha bakterií a…

Jak předejít množení roztočů ve vaší posteli?

I když se to možná nezdá, každá postel se může velice snadno stát útočištěm mnoha bakterií a roztočů. Je to dáno zejména tím, že těmto malým mikroorganismům se daří zejména ve vlhku, teplu a také tam, kde mají dostatek potravy v podobě odloučených šupinek lidské kůže. Z těchto důvodů se roztoči právě nejvíce vyskytují právě v matracích a lůžkovinách….

Jak roztoči ovlivňují naše zdraví?

Roztoči nám mohou během spánku způsobovat mnohé nepříjemné zdravotní problémy. Jedná se zejména o nežádoucí alergické projevyv podobě vyrážek nebo atopického ekzému. Roztoči také mohou výrazně zhoršovat zdravotní stav lidí trpících astmatem a vlivem velkého náporu těchto alergenů může také docházet k poruchám imunity a pocitu vyčerpanosti.
Jak zamezit množení roztočů ve vaší posteli?
Pro to, abyste předešli těmto komplikacím, je důležité pořídit si postel s lamelovým roštem, který zajistí vaší matraci dostatečné odvětrávání a dobré je také pravidelně převlékat povlečení.
Hygienu vašeho lůžka také můžete podpořit tím, že si pořídíte takovou matraci, která je vyplněná prodyšným materiálem, který efektivně eliminuje nežádoucí výskyt roztočů uvnitř matrace. Takovéto matrace vám nabízí firma JELÍNEK. Ze široké nabídky si může každý zákazník vybrat právě takovou roznášecí vrstvu matrace, která je dostatečně prodyšná a bude mu vyhovovat.
Skvělým tipem je například vysoce komfortní prodyšná PUR pěna CELLPUR, která je schopna přijímat vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Díky tomu vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici.
Další nespornou výhodou matrací JELÍNEK jsou také jejich speciální pratelné potahy.  Vybírat můžete z klasického potahu ze stoprocentní bavlny, který lze prát až při teplotě 90°C!
Alergici a astmatici také zajisté ocení jedinečný potah s technologií Micro active. Tento potah se skládá ze tří vrstev, pro zajištění dobrého odvodu vlhkosti. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu. Potah se vyznačuje schopností aktivně ničit plísně, bakterie a odpuzovat roztoče.

V boji proti roztočům je také účinným pomocníkem potah s výtažky z rostliny Aloe vera, jejíž aroma zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje vysokou absorpcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky a lze jej prát při teplotě do 60°C.

 

Péče, na které si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.