Tabouret AMANTA
We decided to expand the AMANTA collection with a dressing table. We recommend the stylish AMANTA stool for the dressing table.
- Delivery time 8-10 weeks. info
- Collection AMANTA is exposed in 3 showrooms
We decided to expand the AMANTA collection with a dressing table. We recommend the stylish AMANTA stool for the dressing table.
This collection was created in collaboration with the Czech designer Jaroslav Juřica, who chose solid OAK and DUB RUSTIK for production. For the entire AMANTA collection, the characteristic element is the illusion of levitation and lightness.
A simple and elegant stool perfectly complements the AMANTA dressing table. You can use it for sitting or just as a side table. Its use is up to you.
| Collection | AMANTA |
| External width | 34 cm |
| External depth | 34 cm |
| Height | 45 cm |
| Guarantee | 5 years |
| Tailor-made adjustments | are possible |
| Custom surface finish | is possible |
| Weight | 18 kg |
| Number of packages | 1 |
| Delivery and assembly | are possible |