Solid wood furniture

30. September 2013

The Jelínek company produces furniture from solid oak and beech in a material thickness of 40 and 25 mm in the production line…

Solid wood furniture

Firma Jelínek vyrábí nábytek z masivního dubu a buku v síle materiálu 40 a 25mm ve výrobní řadě MASIV a STANDARD.

Solid wood je mnoha generacemi prověřený materiál, který splňuje všechna kritéria pro zdravé bydlení. Dřevo má celou řadu unikátních vlastností, mezi které patří vysoká životnost, odolnost and stálost. Masivní dřevo neuvolňuje žádné nežádoucí látky a proto je také vhodné pro lidi trpícími alergiemi and malé děti.  Nábytek vyrobený z masivu se vám také jen tak lehce nerozviklá, do domova vám vnese příjemnou vůni přírody a navodí v něm útulnou atmosféru. Dřevo je také navíc obnovitelná surovina a výroba nábytku z masivu nemá žádný negativní dopad na ekologii. Investice do dřevěného nábytku se vám několikanásobně vrátí zpět- nejen že si pomůžete k zdravotně nezávadnému bydlení, ale také vám nábytek zůstane v perfektním stavu po dlouhou řadu let bez nutnosti jej vyměňovat.

Z jakého dřeva vyrábíme?

Firma Jelínek vyrábí nábytek z masivního dubu and buku v síle materiálu 40 a 25mm ve výrobní řadě MASIV and STANDARD.

Nábytek z řady MASIV je vyroben z masivního dřeva, přičemž korpusy bukových komod jsou vyrobeny z rozměrově stabilní laťovky, která je dýhovaná přírodní dýhou. Dubové komody jsou vyrobeny z masivní spárovky. V případě nábytku se zásuvkami jsou korpusy zásuvek mořeny podle zvoleného odstínu zákazníka a dále jsou vybaveny tlumenými plnovýsuvy i bezpečnostní blokací.

Nábytek z řady STANDART má horní pláty, dvířka a čela zásuvek vyrobeny z masivního dřeva. Korpusy komod jsou vyrobeny z DTD dýhované přírodní dýhou a korpusy zásuvek jsou vyrobeny z lakované bukové překližky bez moření. Zásuvky jsou vybaveny tlumenými polovýsuvy bez blokace.

Naše firma se také zabývá výrobou oblíbeného bentwood furniture, který je zhotoven pomocí tradiční technologie z masivního vrstveného dřeva.

The JELÍNEK company vyrábí masivní nábytek pouze z domácích dřevin, které zaručují vysokou kvalitu and životnost. Bukové a dubové dřevo se vyznačuje pevností, tvrdostí a odolností. Nábytek z bukového a dubového dřeva má jemnou kresbu, působí příjemně a jeho vzhled odpovídá nejžádanějším trendům pro moderní i přírodní interiér. Oba druhy dřeva oceníte také v případě, kdy potřebujete opravdu spolehlivý nábytek se snadnou údržbou. Nábytek z dubu a buku je také odolný vůči vlhkosti a vzniku plísně.

Druhy povrchové úpravy

Odstíny moření nábytku si může každý zákazník vybrat ze základního vzorníku. Firma JELÍNEK také nabízí možnost vytvoření speciálního odstínu moření dle individuálního požadavku zákazníka (vlastní vzorek). Povrch nábytku JELÍNEK je ošetřen kvalitním, zdravotně nezávadným lakem. K povrchové úpravě nábytku si také můžete zvolit oblíbený přírodní olej.

 

Možnost individuálních zakázek

Firm JELÍNEK nabízí svým zákazníkům také možnost úpravy rozměrů u standardně vyráběného nábytku dle přání zákazníka, nebo výrobu atypických doplňků v designu stávajících typových výrobků. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit i nábytek dle požadovaného designového provedení. V rámci všech zakázek vám firma JELÍNEK nabízí odbornou konzultaci a poradenství, zaměření prostoru nebo zpracování návrhu konstrukce a designu nábytku na základě rámcového požadavku zákazníka a po následném schválení provedení jeho výroby. Naším zákazníkům také nabízíme počítačovou vizualizaci veškerého nábytku, nábytkových sestav i zakázkových kompletů.

The care we rely on

Why make us happy

We provide an above-standard 5-year warranty on all furniture and mattresses.

We provide above standard
5 year warranty on all
furniture and mattresses.

We suffer from quality workmanship even in places that are not visible.

On quality workmanship
we suffer even in places
which are not visible.

Even after the end of the warranty, we continue to provide service and will come to you at any time.

Even after the warranty expires
we continue to provide service at any time
we will come to you.

We make furniture from solid wood without toxic substances.

We make furniture
of solid wood
and free of toxic substances.