Menu
schließen
Wir produzieren aus Massivholz

Wie wir Möbel bauen

Unsere Möbel sind nicht einfach nur geschaffen, sie sind eine Summe aus Funktionalität und Design.

Siehe wie...
Výběr materiálu

Jaké materiály používáme?

Dřevo pečlivě vybíráme z českých a slovenských lesů. Vyrábíme z něj nábytek, který Vám bude sloužit po generace.
Dřevo je ušlechtilý přírodní materiál, ke kterému je potřeba přistupovat zodpovědně a ekologicky. Proto dbáme na výběr kvalitního materiálu a precizní zpracování, aby nábytek vydržel a dělal radost po generace. Každý výrobek z masivního dřeva je originál, který svou přírodní kresbou a vůní vnáší do interiéru uklidňující atmosféru.

Erster Schritt

Materialtrocknung

Um die Qualität der gefertigten Möbel garantieren zu können, beziehen wir Rohstoffe von namhaften Lieferanten. Hölzer EICHE und BUCHE kommt von aus tschechischen und slowakischen Wäldern. ZIRBE-Holz wird in den österreichischen Alpen auf über 1600 m Höhe abgebaut.

Um die Dimensionsstabilität zu gewährleisten, ist es sehr wichtig, Massivholz gut zu trocknen.

Ein Jahr an der frischen Luft

Die natürliche Trocknung bei der Lagerung im Freien hilft, unerwünschte Spannungen im Holz zu beseitigen. Innerhalb von 1 Jahr an der frischen Luft erreichen wir die gewünschte Materialfeuchte von 20-23 %.

Trocknen in einem Trockenofen

Aber es reicht nicht nur in der Luft. Wir trocknen die Holzkanten in einem Ofen auf eine Feuchtigkeit von 8-9 %, was eine Grundvoraussetzung für die Herstellung von Massivholzmöbeln ist.

Und ab an die Säge!

Wir bringen die getrockneten Kanten des Holzes in den Zuschnittraum und können uns an die Arbeit machen!Kvalita je základ

Na kvalitě
nám záleží

Každou hráň dřeva probereme, vybereme nejlepší kusy a poté vyřežeme vady dřeva jako jsou nežádoucí suky, běl nebo praskliny.
Možná budete překvapeni, ale pro Váš nábytek můžeme použít pouze 30-35 % z původního množství vstupního materiálu. Zbytek ekologicky spalujeme a vytápíme tak naši výrobní halu, případně přebytečné a nepoužitelné kusy prodáváme jako palivo. Ze zbytků také vyrábíme dekorační štípané panely.

Prvotní zpracování

Lepení
spárovky

Na speciálních pilách vyřežeme latě, které pečlivě znovu probereme a slepíme kvalitním netoxickým lepidlem na velkém lisu. Tím získáme tzv. spárovku, tedy základní materiál pro další opracování. Díky tomu, že vyrábíme spárovku ručně, můžeme zaručit, že vyřezané latě k sobě co nejvíce pasují i barevně.

Na řadě jsou stroje

Moderní technologie

Po hoblování a lepení pokračují masivní dílce (vlysy) a spárovky ke kalibrační brusce. Kalibrování na přesnou tloušťku je bezpodmínečně nutným předpokladem k dalšímu bezchybnému konstrukčnímu obrábění na moderních CNC strojích, na kterých se dílce nábytku tvarově frézují a vrtají. Následuje finální broušení na širokopásové brusce.

Jde se makat rukama

Ruční broušení &
moření, olejování

Tam kam se nedostane široký pás, tam nastupují šikovné a citlivé ruce našich brusiček. Precizním zabroušením všech ostrých hran, oblouků a prohlubní vynikne přirozená krása masivního dřeva ve všech detailech, které podtrhnou náš slogan, že „dotek ani pohled na náš nábytek nebolí“.
Dalším krokem je povrchová úprava dřeva. Povrch našeho nábytku upravujeme ekologickým bezbarvým lakem nebo přírodním „natur“ olejem. Napouštění olejem navazuje na tradice starých mistrů. Zákazník si může vybrat z různých odstínů moření nebo olejů dle našeho základního vzorníku. Odstíny je také možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka.

Jsme ve finále

Montáž

Aby se zakázky mohly bezchybně expedovat musí být nábytkové dílce na správném místě, ve správný čas a v perfektní kvalitě. Místo, kde se toto děje, je montážní hala.
Po smontování nábytku je u každého kusu provedena výstupní kontrola jakosti. Nábytek balíme do pevných pětivrstvých kartonů případně do bublinkové a stretch fólie. 
Zabalený balík je opatřen nálepkou s názvem výrobku a takto připraven se těší na svého zákazníka.

Unser Team, unsere Familie

Und wer steckt hinter all dem?

Navštívili nás z pořadu

Vyrobeno
v Česku

V roce 2017 jsme oslavili výročí 120 let od založení firmy. V rámci toho nás navštívila televize Stream s pořadem Vyrobeno v Česku.
Shlédněte i Vy náš příběh.

Interessiert es Sie, wie es hier aussieht?

Komm und sieh es dir an. Gerne zeigen wir Ihnen unser Unternehmen und unsere Produktion.