JELÍNEKMatraceOrtopedické matraceJak vybrat tu správnou

Jak u nás vybrat správnou matraci?

Nevíte si rady s výběrem matrace? Přinášíme Vám několik tipů jak se orientovat v naší nabídce matrací.

Tipy pro zdravý spánek

Na co se zaměřit při výběru matrace? Zajímavé tipy jsme pro vás připravili v našem novém videu.

 

Kolekce našich matrací

V současné době nabízíme několik různých variant ortopedických lamelových matrací. Vybírat můžete podle výšky matrace, roznášecích vrstev a potahů. Novinkou je SÁRA SPIRIT, která vychází z kvality původních ortopedických lamelových matrací, navíc je však oblečena do nového “kabátu” a má několik praktických vychytávek. Její hlavní vlastnosti můžete vidět na těchto piktogramech:

Dvoumatrace

Rádi vyrobíme i dvoumatraci (celková šířka větší než 140 cm), která obsahuje dvě matrace v jednom společném potahu (na výběr pouze Bavlna, Aloe Vera, Micro Active). Jak na to? Jednoduše:

  • Objednejte dvě matrace, každou dle Vaší váhové kategorie a preference roznášecí vrstvy a do poznámky k objednávce poznačte, že chcete dvoumatraci v jednom potahu.
  • Všechny objednávky pečlivě kontrolujeme, v případě nesrovnalostí se na Vás obrátíme a pomůžeme Vám s výběrem té správné kombinace.
  • Dvoumatrace se musí převážet rozložená, proto doporučujeme dopravu naší společností i s odbornou montáží.

Další možností je objednat dvě samostatné matrace s chráničem přes celou plochu (př. 180 x 200 cm) pro zakrytí mezery mezi matracemi.

  • Tuto možnost doporučujeme, pokud máte jen malou pračku, do které by se potah z dvoumatrace nevešel.
  • Sejmutí samotného chrániče je také jednodušší, než svléknutí celého potahu.
HEMP-4

Matrace SÁRA SPIRIT

celková výška: 17 cm nebo 22 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Matrace z kolekce SÁRA SPIRIT jsou vyrobeny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů. Jsou praktické pro své uživatele především díky snímatelnému hornímu pratelnému potahu. Součástí matrace jsou čtyři rukojeti pro komfortní manipulaci. SÁRA Spirit je navržena pro jednoduché navýšení celkové výšky matrace ze 17 na 22 cm připnutím zipového proužku  a doplněním 5 cm ERGOFLEX pěny (modrá pěna).

Cena od 550 EUR

Sára_klasik_PUR pěna_microactive

Matrace SÁRA Basic

celková výška: 15 cm
váhové kategorie: 

Matraci SÁRA Basic vyrábíme pouze s roznášecí vrstvou PUR pěna. Je vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů, testována ve státních zkušebnách a získala 6x za sebou značku jakkosti CZECH MADE. Tvrdost této matrace lze nastavit dle hmotnosti uživatele. Ortopedický rošt je u matrace SÁRA klasik tvořen třemi 8×8 cm vysokými pružícími nosníky vyrobenými z vysoce kvalitní PUR pěny.

Cena od 356 EUR

Pozn. Matraci ještě nenaleznete v našem e-shopu. V případě zájmu kontaktujte některou z našich podnikových prodejen.

Sára_klasik_NAWAPUR_bavlna_LR

Matrace SÁRA klasik

celková výška: 17 cm
váhové kategorie: 

Matraci SÁRA vyrábíme již přes 25 let. Je vyrobena z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů, testována ve státních zkušebnách a získala 6x za sebou značku jakkosti CZECH MADE. Tvrdost této matrace lze nastavit dle hmotnosti uživatele. Ortopedický rošt je u matrace SÁRA klasik tvořen třemi 8×8 cm vysokými pružícími nosníky vyrobenými z vysoce kvalitní PUR pěny.

Cena od 454 EUR

SÁRA komfort_EMBRACE+ERGOFLEX, microactive

Matrace SÁRA komfort

celková výška: 20 cm nebo 22 cm podle vybrané roznášecí vrstvy
váhové kategorie: 

Zákazníci, kteří požadují více komfortní poležení nebo vyšší matraci, doporučíme matraci SÁRA komfort. Matrace SÁRA komfort je vhodná pro zákazníky, kteří požadují komfortní poležení nebo vyšší matraci. Konstrukčně je SÁRA klasik doplněna o další 5 cm vysokou vrstvu ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností.

Cena od 555 EUR

SARA-Boxspring-25cm_LR

Matrace SÁRA Boxspring

celková výška: 25 nebo 30 cm
váhové kategorie: 

Matrace SÁRA Boxspring reaguje na světové trendy a požadavky zákazníků na vysokou matraci. Výška matrace SÁRA Boxspring je 25 cm nebo 30 cm, přičemž zůstaly zachovány všechny prvky a přednosti ortopedické lamelové matrace. U matrace SÁRA Boxspring jsou zcela potlačeny veškeré houpavé a jiné efekty vedoucí k pocitu nestability matrace, který se u takto vysokých matrací často vyskytuje. Tato matrace není vhodná pro polohovací rošty.

Cena od 703 EUR

Pozn. Matraci ještě nenaleznete v našem e-shopu. V případě zájmu kontaktujte některou z našich podnikových prodejen.

Druhy potahů

Naše ortopedické lamelové matrace nabízíme v několika různých potazích. Matrace SÁRA BasicSÁRA klasik a SÁRA komfort nabízíme v potazích z Bavlny, Micro Active a Aloe Vera. Pro matrace SÁRA SPIRIT máme na výběr také z několika druhů potahů, a to Hemp, Synchronic a Morrison. Nově nabízíme matraci SÁRA SPIRIT i v potahu z bavlny.

Textura-Hemp

Hemp - pro pohodlný a klidný spánek

Potah HEMP s obsahem KONOPÍ si rychle oblíbíte. Vytváří prodyšný povrch a má příznivé účinky na pokožku. Látka s obsahem přírodních vláken je přirozeně antibakteriální. Dopřejte si pohodlný spánek díky blahodárnému působení na tělo.
Složení: 24,7 % organická bavlna – konopí, 75,3 % polyester

Potah Morrison_detail_2

Morrison - přirozenost a neuvěřitelná měkkost

Inovativní potah MORRISON se skládá ze směsi polyesteru, viskózy, modalu, konopí a lnu. Morrison je kvalitou, která odpovídá přírodním vláknům, extrémně jemné viskozitě a praktičnosti. Je také šetrná k životnímu prostředí.
Složení: 72 % Polyester, 19 % Viskóza, 7 % Modal, 1% len, 1% konopí

Potah Synchronic_LR

Synchronic - praktičnost a extrémně jemná viskozita

Potah SYNCHRONIC je kvalitou, která odpovídá extrémně jemné viskozitě a praktičnosti díky jejímu složení. Vlákna potahu se skládají ze směsi lycry, polyesteru, polyvisconu dávají tkanině jedinečný vzhled.
Složení: 1,2 % Lycra, 89,8% Polyester, 9% Polyviscon

bavlna

Bavlna

Je vyroben ze 100% bavlny. Vnitřní náplň potahu je tvořena fixovaným PES (termopojeným) rounem. Díky své pratelnosti až na 90°C a svému složení je potah vhodný pro alergiky a astmatiky.
TIP: Bavlněný potah je pocitově chladivější.
Složení: 100% bavlna

microactive

Micro Active

Skládá se ze tří vrstev, což zaručuje dobrý odvod vlhkosti a prodlouženou životnost. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu, vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a odpuzovat roztoče. Tyto vlastnosti vydrží až 30 praní potahu při teplotě 60°C.
TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Složení: 65% Polyester, 35 % Viskóza

aloevera

Aloe Vera

Obsahuje výtažek Aloe Vera, která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži. Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje nadstandartní absorbcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky.
TIP: Potahy Micro Active a Aloe Vera Vám dodají při ležení pocit tepla.
Složení: 73% Polyester, 27 Viskóza

Roznášecí vrstvy

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází naše firma na absolutní zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu, kterou pravidelně prověřuje ve státní zkušebně. V naší nabídce naleznete šest druhů roznášecích vrstev různých tvrdostí a výšek.  Matraci SÁRA Basic nabízíme pouze s roznášecí vrstvou PUR pěna. Pro matrace SÁRA klasik a SÁRA komfort jsou vhodné všechny z nabízených roznášecích vrstev. Pro novou matraci SÁRA SPIRIT jsou vhodné roznášecí vrstvy XDURA, NAWAPUR, CELLPUR, NATURLATEX a EMBRACE.

ROZ1-pur-pena

PUR pěna

výška pěny: 5 cm
povrchová měkkost: tvrdá
Tuhost matrace - tvrdá

Studená PUR pěna je velmi pevná, pružná a nadstandardně prodyšná roznášecí vrstva. Drobné nopky povrch matrace provzdušňují a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu vlhké prostředí. PUR pěna pro Vás bude ta pravá, jestliže preferujete tvrdou matraci, nebo potřebujete matraci pro děti.
TIP: Vhodná pro všechny, kteří mají rádi tvrdší matraci a chtějí zdravý spánek za dobrou cenu.

ROZ3-nawapur_new

NAWAPUR

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: středně tvrdá
Tuhost matrace - středně tvrdá

Studená HR pěna s výbornou pevností a prodyšností. Patří mezi středně tvrdé nebo tvrdé roznášecí vrstvy dle otočení nopků. NAWAPUR velmi dobře rozloží bodový tlak zejména u jedinců s vyšší váhou a nižším vzrůstem. Tuto pěnu doporučujeme také osobám s širšími rameny.
TIP: NAWAPUR je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná i pro lidi s nadváhou.

ROZ4-cellpur

CELLPUR

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: 
středně měkká

Komfortní prodyšná HR pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno TENCEL je z celulózy a přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou následně rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Tím vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici. Díky své elasticitě dokáže velmi jemně podepřít citlivé oblasti těla.
TIP: Ideální volba pro zákazníky, kteří se více potí nebo potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene.

XDURA nopkovana_LR

XDURA - novinka 2019

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: 
měkká

XDURA je unikátní pěna, která se už na první pohled liší od ostatních materiálů. Tento jedinečný materiál nepatří mezi HR (studené) pěny, standartní pěny ani mezi viskoelastické pěny. Jedná se o univerzální měkkou pěnu vhodnou pro Váš pohodlný spánek bez pocení či přehřívání. XDURA kombinuje všechny vlastnosti moderních pěn a svou kvalitu dokazuje výbornými výsledky testů všech testovaných vlastností.
TIP: XDURA je vhodná pro všechny, kdo preferují měkkou matraci při zachování správného podepření těla.

ROZ2-talalay-latex

NATURLATEX

výška pěny: 7 cm
povrchová měkkost: 
měkká

Pro výrobu této latexové pěny je použito 100% přírodní mléko brazilského kaučukovníku. Díky revoluční technologii TALALAY je zaručen 100% přírodní hypoalergenní materiál s vynikající prodyšností, výbornou pružností a dlouhou životností.
TIP: NATURLATEX je vhodný jak pro alergiky, tak pro všechny osoby, které preferují měkký elastický povrch s rovnoměrným podepřením těla.
Pozn. Tuto roznášecí vrstvu ještě nenaleznete v našem e-shopu. V případě zájmu kontaktujte některou z našich podnikových prodejen.

ROZ6-embrace

EMBRACE

výška pěny: 5 + 2 cm
povrchová měkkost: 
středně měkká

EMBRACE patří do kategorie viskoelastických pěn s otevřenou strukturou latexových buněk, které reagují na teplotu těla i okolí. Revoluční technologie TALALAY je zárukou výborné prodyšnosti s vynikajícím termoregulačním účinkem. Díky antidekubitnímu účinku je vrstva je EMBRACE vhodná i pro dlouhodobě ležící osoby. Paměťovou pěnu EMBRACE 5 cm vždy dodáváme s 2 cm vrstvou TALALAY LATEX.
TIP: Paměťová pěna EMBRACE je to pravé pro všechny milovníky luxusu. Je výborně prodyšná a její antidekubitní účinky ocení každý, kdo z jakéhokoli důvodu tráví mnoho času v posteli.

Přejete si vědět více?

Stačí nás kontaktovat skrze kontakty na jednotlivé podnikové prodejny:

Bratislava                  bratislava@jelinek.eu     +421 911 444 961

Valašské Meziříčí    obchod@jelinek.eu       +420 602 575 091
Praha Průhonice     pruhonice@jelinek.eu    +420 775 429 551
Praha Nusle              nusle@jelinek.eu            +420 724 211 242
Brno                           brno@jelinek.eu             +420 725 065 645

Ostatní kontakty naleznete na www.jelinek.eu/kontakt

Případně přes níže uvedený kontaktní formulář,  Rádi Vám s výběrem matrace poradíme.

Zaujíma Vás, ako to u nás vypadá?

Prídite sa pozrieť. Radi Vám ukážeme našu výrobu.

Ako sa k nám dostanete?