JELÍNEKBlogZdravý spánekPohodlný spánek bez bolesti zad

Pohodlný spánek bez bolesti zad

Probouzíte se ráno úplně bez energie a začínáte nový den se ztuhlým a rozlámaným tělem? Příčina vašich obtíží může být v nevhodné matraci, na které spíte. Příliš tvrdá nebo naopak měkká matrace může vést i k trvalým změnám a deformacím vaší páteře. Výběr matrace proto rozhodně není dobré podceňovat…

Spánkem strávíme zhruba třetinu svého života, důležité proto je pořídit si takovou matraci, která bude prospívat našemu pohybovému aparátu. Díky tomu se tak budete po celý den cítit odpočatí a nebudou vás obtěžovat bolesti zad.
matrace_SARA_MAX
Nastavte si matraci dle vašich potřeb!
Jedna univerzální matrace vhodná pro všechny ovšem neexistuje. Důležité proto je vybrat si takovou matraci, kterou lze nastavit dle vašich individuálních parametrů, jako je věk, váha a zdravotní stav člověka.
Mezi takové matrace patří ortopedické lamelové matrace SÁRA a ZORA od firmy JELÍNEK, které mají uvnitř zabudovaný pružný lamelový rošt. Díky tomu je zajištěna správná podpora těla v každé jeho poloze během spánku. Vaše páteř tak bude při spaní ve své přirozené poloze a zamezíte tak jejímu deformování nebo přetěžování.
Tuhost matrace si může každý nastavit dle svých potřeb, a to pomocí jednoduché výměny pružících nosníků. U matrace ZORA lze tvrdost matrace nastavit individuálně v jednotlivých zónách. Roznášecí vrstvu matrace a snímatelný potah si může každý zákazník vybrat sám z naší široké nabídky.
Nezapomeňte na vhodný polštář!

K zásadám zdravého spaní ovšem nepatří pouze odpovídající matrace, ale také správně zvolený polštář. Doporučit vám můžeme anatomický polštář HUGO, u kterého si lze nastavit optimální stupeň tvrdosti tak, jak vám bude nejvíce vyhovovat. Změna tvrdosti polštáře lze jednoduše ovlivnit snadným vkládáním jader o různé tvrdosti do vnitřku polštáře. Anatomický polštář HUGO LUX umožňuje také nastavení výšky polštáře pomocí jednoduchého vložení 3 cm podložky, která je součástí polštáře.

 


Mohlo by Vás také zajímat

Píšeme pro Vás

Přečtěte si na našem blogu tipy, jak pohodlně a zdravě nejen spát, ale i bydlet.

Více

Design kolekce

Na našich kolekcích spolupracujeme s uznávanými designéry. Objevte jejich příběh!

Více

Ke stažení

Chcete v rychlosti porovnat různé varianty výrobků? Stáhněte si naše přehledné ceníky.

Více