JELÍNEKBlogArchivNadstandardní výšku lehací plochy ocení senioři a vysocí lidé

Nadstandardní výšku lehací plochy ocení senioři a vysocí lidé

Máte problémy s každodenním uléháním a vstáváním z postele? Stačí si pořídit o něco vyšší postel! Mladým lidem, kteří nemají žádné problémy s pohybovým aparátem, nízká lehací plocha většinou nijak nevadí. S postupem věku však bývá tento způsob uléhání a vstávání z postele čím dál tím více nesnadnější. Vyšší postel ovšem ocení nejen senioři, ale také mladí vysocí lidé, pro které je tato varianta postele o mnoho příjemnější ….

Pro pohodlné uléhání a vstávání lze správnou výšku postele odvodit jednoduše. Optimální parametry jsou takové, aby člověk při sezení na posteli měl chodidla položená na zemi a nohy od kyčle dolů svíraly pravý úhel. Většinou se v tomto případě jedná o výšku postele v rozmezí40-50 cm. Pokud má ovšem člověk například kyčelní endoprotézu, měl by být úhel otevřený. Výška postele by se potom měla pohybovat v rozmezí mezi 55- 60 cm (dle výšky postavy člověka). Vyšší lehací plochu ocení i těhotné ženy.

Pro tyto účely nabízí firma JELÍNEK svým zákazníkům kvalitní postele s nadstandardní výškou lehací plochy. Jedná se zejména o postel MICHAELA PLUS, kdy výška lehací plochy činní 51-63cm a postel GABRIELA PLUS s výškou lehací plochy 56-68cm. Výška těchto postelí je také závislá na výši umístěného roštu a matrace. Pro zdravé a pohodlné spaní lze ještě tyto postele doplnit ortopedickými lamelovými matracemi SÁRA nebo ZORA. Vysocí lidé si mohou u firmy JELÍNEK nechat dle domluvy zhotovit i prodlouženou délku postele.

Vyšší postel má ale také řadu dalších výhod nežli jen pohodlné vstávání a uléhání. V případě, že například nemáte v místnosti podlahové topení, můžete na nízké posteli pociťovat od země nepříjemný chlad nebo průvan. Je známo, že teplý vzduch vždy stoupá směrem vzhůru a vyšší postel by vám proto mohla zajistit optimální teplotu pro spaní. Málokoho možná napadne, že vyšší lehací plocha je vhodná i pro lidi trpícími alergiemi. Blízko nad zemí se totiž hromadí velké množství prachu a dalších nečistot, které mohou dráždit alergikům dýchací cesty během spaní. Nespornou a zároveň velice praktickou výhodou vysoké postele je také fakt, že se pod ní snadno vysává nebo vytírá podlaha.


Mohlo by Vás také zajímat

Píšeme pro Vás

Přečtěte si na našem blogu tipy, jak pohodlně a zdravě nejen spát, ale i bydlet.

Více

Design kolekce

Na našich kolekcích spolupracujeme s uznávanými designéry. Objevte jejich příběh!

Více

Ke stažení

Chcete v rychlosti porovnat různé varianty výrobků? Stáhněte si naše přehledné ceníky.

Více