JELÍNEKStory of design collections

Nábytek s příběhem

Náš nábytek nevzniká jen tak, ale je souhrou funkčnosti a designu.

Naše kolekce nevznikají náhodou

Návrh kolekce prochází procesem, který v sobě skrývá nejen funkční podstatu výrobku, ale i dokonale sladěné křivky. Každá je jako obrys tváře. Jejich souhra přináší výraz. Nechtěli jsme vytvořit jen další nábytek do ložnice, ale jedinečné místo, které budete prožívat každý den, každou noc.

DSC_5010

Hledání výrazu

Skicování je hledání výrazu, podstaty produktu. Návrh kolekce prochází mnoha změnami, než dojde k finálnímu rozhodnutí, jak bude vypadat.

DSC_5014

Skicování

Ze změti křivek, tvarů a objemů vzniká mnoho variant. Je to proces, kde proporce vytváří dojem, kde jednoduchost umocňuje detail, kde každý tah posouvá myšlenku novým směrem.

lavista-sketch1-1920x1285

Propojení kolekce

Ložnice není jen samotná postel, ale i další prvky, které musí fungovat jako celek. Kromě postele je potřeba navrhnout také jednotlivé doplňky.

https://www.jelinek.eu/wp-content/uploads/2015/08/DSC_4989-color.jpg

Virtuální 3D prototyp

Jedním z komunikačních nástrojů mezi autorem a konstruktérem je 3D aplikace. Ta umožňuje designérovi předat jeho návrhy do výroby v takové kvalitě, že je konstruktér schopen následně zpracovat data pro výrobu v téměř nezměněné podobě.

skica-_0005

Moderní technologie & ruční práce

Naše výrobky jsou výsledkem spolupráce produktového designéra s odbornými technology. Výroba je kombinací moderních CNC obráběcích center a ručních úkonů. Každý kus pečlivě prochází lidskýma rukama, nejen při výběru materiálu, ale i při dokončování. Ruce odhalí i ty nejmenší nedostatky při broušení. Konečná povrchová úprava je prováděna ručním nanášením přírodních olejů.

 

img001

Náš nábytek má duši

Prohlédněte si náš nábytek

Prohlédněte si náš nábytek

Are you interested in, what it looks like?

Come to visit us. We will be glad to show you our factory.

How to find us?