• Domů
  • Blog
  • Jakou zvolit roznášecí vrstvu u ortopedických matrací?

Jakou zvolit roznášecí vrstvu u ortopedických matrací?

14. Leden 2016 Jak vybrat matraci

Při výběru naší ortopedické matrace máte na výběr z mnoha různých roznášecích vrstev, které svými…

Jakou zvolit roznášecí vrstvu u ortopedických matrací?

Při výběru naší ortopedické matrace máte na výběr z mnoha různých roznášecích vrstev, které svými vlastnostmi určují, jak se na matraci cítíte. Vyberte si tu pravou, která Vám bude nejpříjemnější. 

oko-tex

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sázíme na absolutní zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu, kterou pravidelně prověřuje ve státní zkušebně.

konstrukce-matrace

Konstrukce matrace

Na pružný lamelový rošt je položena prodyšná roznášecí vrstva, zajišťující rovnoměrné rozložení váhy těla bez bodových tlaků, což je nezbytné pro správný krevní oběh.Zákazník si může vybrat roznášecí vrstvu z tzv. studené PUR pěny, TALALAY latexu, NAWAPURU,TERMOPURU nebo luxusní latexové pěny EMBRACE. Nově jsme zařadili materiál CELLPUR.

Všechny uvedené pěny je možné kombinovat s 5 cm vysokou podložkou ERGOFLEX. Vznikne tím Matrace SÁRA Komfort, která je vyšší a přináší větší komfort při ležení.

 

Studená PUR pěna

Studená PUR pěna DUREN se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Je to vysoce prodyšný materiál, který má na vrchní straně drobné výstupky – nopky. Ty ještě více provzdušňují povrch matrace a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.

TIP: Tato pěna je vhodná pro spáče všeho druhu, kteří mají rádi tvrdší matraci a chtějí zdravý spánek za dobrou cenu.
Výška pěny: 5 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik PUR pěna, SÁRA Komfort PUR pěna, SÁRA MAX PUR pěna, ZORA PUR pěna

duren   ROZ1-pur-pena

 

TALALAY LATEX

TALALAY LATEX je vyroben speciální metodou ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání. Svými otevřenými póry zaručuje výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.
TIP: Tato roznášecí vrstva je vhodná především pro ženy a pro jedince, kteří ocení elastičtější povrch matrace.
Výška pěny: 5 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik TALALAY LATEX, SÁRA Komfort TALALAY LATEX, SÁRA MAX TALALAY LATEX, ZORA TALALAY LATEX

vita_talalyROZ2-talalay-latex

 

NAWAPUR

NAWAPUR je přírodní, ekologická, prodyšná BIO pěna, jejíž hlavní složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Syntetický POLYOL je při výrobě pěny NAWAPUR nahrazen výtažkem z této byliny. Léčivé účinky ricinového oleje jsou známé staletí. Dodnes se tento výtažek používá ve farmaceutickém průmyslu po celém světě. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti – pevnost, pružnost, elasticitu a dlouhou životnost.
TIP: NAWAPUR – to je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná také pro uživatele s nadváhou.
Výška pěny: 7 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik NAWAPUR, SÁRA Komfort NAWAPUR, SÁRA MAX NAWAPUR, ZORA NAWAPUR

Nawapur_Logo_Farbe   ROZ3-nawapur

 

CELLPUR

CELLPUR je komfortní prodyšná PUR pěna a v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Ve srovnání s ostatními vlákny vykazuje TENCEL nejvyšší schopnost absorbce vlhkosti. Vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici.
TIP: Ideální volba pro uživatele, kteří se více potí a také pro uživatele, kteří potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene.
Výška pěny: 7 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik CELLPUR, SÁRA Komfort CELLPUR, SÁRA MAX CELLPUR, ZORA CELLPUR

 cellpur   ROZ4-cellpur

 

 

TERMOPUR

TERMOPUR je visko-elastická (tzv. líná nebo paměťová) pěna, obsahující visko-elastickou přísadu, která zaručuje velmi příjemnou měkkost povrchu matrace, kdy nedochází k otlačení v oblasti ramene nebo kyčle. Pěna TERMOPUR se dokáže velmi citlivě přizpůsobit teplotě a tvaru těla. Visko-elastická pěna TERMOPUR je po celé ploše vybavena změkčujícími nopky, zaručujícími dokonalé změkčení a provzdušnění. Línou pěnu doporučujeme především do vytápěných ložnic, v extrémně chladném prostředí je její přizpůsobivost částečně omezena.
Paměťová pěna TERMOPUR je vždy dodávána v kombinaci s 2 cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.
TIP: Ideální pro zvláště citlivé jedince, kteří vyžadují příjemnou měkkost povrchu matrace. Tato paměťová pěna se vytvaruje podle Vašeho těla a dokonale Vás obejme.
Výška pěny: 5 + 2 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik TERMOPUR, SÁRA Komfort TERMOPUR, SÁRA MAX TERMOPUR, ZORA TERMOPUR

eurofoam   ROZ5-termopur

 

 

EMBRACE

EMBRACE je první na světě vysoce komfortní latexová „líná“ pěna s visko-elastickým efektem (citlivá přizpůsobivost teplotě a tvaru) s otevřenou strukturou latexových buněk. Zajišťuje jedinečnou termoregulaci a prodyšnost. Tělo dokonale podepře, nevytváří žádný protitlak a umožňuje tak snadné otáčení.  Línou pěnu doporučujeme především do vytápěných ložnic, v extrémně chladném prostředí je její přizpůsobivost částečně omezena. Latexová pěna EMBRACE je vždy dodávána v kombinaci s 2 cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.

TIP: Tuto pěnu ocení milovníci luxusu! Má výbornou prodyšnost a zamezuje proleženinám.
Výška pěny: 5 + 2 cm
Matrace s touto pěnou: SÁRA Klasik EMBRACE, SÁRA Komfort EMBRACE, SÁRA MAX EMBRACE, ZORA EMBRACE

embraceROZ6-embrace

 

NOVINKA 2016

Podložka ERGOFLEX pro matraci SÁRA Komfort

Podložku ERGOFLEX využíváme jako změkčující vrstvu ke všem předešlým roznášecím vrstvám a tím vznikne matrace SÁRA Komfort, která je perfektním spojením vlastností ortopedického lamelového roštu a dokonalého pohodlí při spánku.

Je to studená PUR pěna, která  se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Vysoce prodyšný materiál má na vrchní straně drobné výstupky, které ještě více provzdušňují povrch matrace a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.

TIP: Matraci SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX doporučujeme zákazníkům, kteří požadují více komfortní poležení nebo vyšší matraci.

Roznášecí vrstva určuje povrchovou měkkost matrace. Při výběru materiálů pro výrobu matrací sází firma JELÍNEK na absolutní zdravotní nezávadnost a špičkovou kvalitu, kterou pravidelně prověřuje ve státní zkušebně.
sára komfort

 

 

Nebojte se zeptat

Pokud si nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám s výběrem matrace poradíme 🙂

 

 

Péče, na které si zakládáme

Proč si udělat radost u nás

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Poskytujeme nadstandardní
5letou záruku na veškerý
nábytek a matrace.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

Na kvalitním zpracování
si potrpíme i v místech,
která nejsou vidět.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

I po skončení záruky
poskytujeme dále servis a kdykoliv
za vámi přijedeme.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.

Nábytek vyrábíme
z masivního dřeva
a bez toxických látek.